Audyt SEO na kartce
Marketing

Audyt SEO – czy warto zainwestować w niego w przypadku nowej strony internetowej

Jednym z pierwszych kroków podczas otwierania działalności jest budowa strony internetowej firmy. Niezwykle ważny jest jej wygląd, który przyczynia się do pozostania klienta na stronie, a także wartościowe, dobrze sformułowane treści, z których klient w łatwy i jasny sposób dowie się więcej o oferowanych produktach bądź usługach. Po drugiej strony wizerunku stoi sprawność strony i to w jaki sposób działa.

Co warto wiedzieć o audycie SEO?

Audyt SEO to nic innego jak analiza strony internetowej. Pod uwagę bierze się wiele czynników, które pozwalają sprawdzić, na jakiej pozycji strona wyświetlana jest w wyszukiwarce. Określenie słabych stron strony pozwoli na stworzenie listy poprawek, które należy wdrożyć, aby zwiększyć widoczność strony internetowej w sieci.

Podczas audytu sprawdza się wiele elementów, które mają wpływ na to, jak strona prezentuje się od strony SEO, a więc sprawdzenie, czy adresy URL są poprawne, następnie sprawdzenie listy fraz, dla których strona internetowa jest widoczna, a przy tym jej aktualnej pozycji podczas wyszukiwania w wyszukiwarce. Wiele firm sprawdza również, czy tytuły i meta opisy są poprawnie sformułowane. Na fabrykamarketingu.pl przeczytać można, że jednorazowe wprowadzenie wskazówek po audycie SEO przynosi długotrwałe efekty.

Czy audyt SEO na nowej stronie to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak! Poprawne działanie nowej witryny już od początku może przynieść zadowalające efekty, czyli ruch na stronie, który przekłada się na pozyskiwanie klientów. Wiele nowych firm, zwłaszcza jednoosobowych popełnia błąd i czeka na rozwój działalności, by dopiero w późniejszym czasie przeprowadzić audyt SEO, np. w Farbryce Marketingu. Nie jest to poprawne działanie, dlatego że do szybszego rozwoju w dużej mierze przyczynia się poprawne funkcjonowanie strony internetowej, a żeby to osiągnąć trzeba wiedzieć, co działa nie tak. Dlatego warto już na samym początku skorzystać z usług profesjonalnych firm, które wskażą elementy strony wymagające poprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *