ławka przy zachodzie słońca
Ogród

Białe ławki ogrodowe – hit czy kit?

Pięknie urządzony ogród to doskonałe miejsce na odpoczynek i relaks dla całej rodziny. Powinien być nie tylko funkcjonalny, ale też pełnić rolę ozdoby. Dobrze wygląda gdy współgra z kształtem i kolorem domu, niejako stanowi jego tło. Jest bowiem pewnego rodzaju wizytówką właścicieli. W jego użytkowaniu ważne jest, by każdy domownik znalazł wygodne miejsce dla siebie: dzieci do zabawy, dorośli do miłego spędzania czasu w otoczeniu zieleni a także przyjmowania gości.

Rodzaje ławek

Poza starannie dobranymi roślinami i pięknie przystrzyżonym trawnikiem w każdym ogrodzie powinny znaleźć się stylowe i wygodne meble, a szczególnie te, przeznaczone do siedzenia. Wśród nich ławeczki są najbardziej klasyczne, zapewniają wygodę, a jednocześnie stanowią dekoracyjny element komponujący się z bliską  przestrzenią. Obecnie bardzo modne są białe ławki ogrodowe, które mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak:

  • plastik,
  • wiklina
  • technorattan
  • drewno polskie lub egzotyczne
  • metal, na przykład: aluminium, stal, żeliwo,
  • połączenie drewna i metalu.

Wybór zależy od stylu aranżacji ogrodu, a także upodobań właściciela i jego budżetu. Dobrym rozwiązaniem wydają się meble wykonane z drewna, ponieważ zawsze wyglądają pięknie, nawet gdy się trochę zestarzeją, są klimatyczne i wygodne. W gorące dni nie nagrzewają się zbytnio, a w chłodniejsze również można komfortowo ich używać.

ławka huśtawka w ogrodzie

Przykładowa oferta biały ławek ogrodowych dostępna na www.edinos.pl.

Styl ławki

Białe ławki ogrodowe pasują do każdej aranżacji przydomowego terenu, należy zwrócić uwagę na ich budowę i wielkość, bo te cechy stanowią styl i pozwalają odpowiednio komponować je z roślinami. Dla zwolenników nowoczesnych form idealne są meble wykonane z metalu, połączonego z drewnem, o nieco kanciastym prostym kształcie. Będą wyglądały pięknie przez długi czas, pod warunkiem, dobrej konserwacji i dbałości o nie. W połączeniu z minimalistyczną roślinnością, niewieloma kwiatami i ścieżkami wysypanymi kamykami stworzą niepowtarzalną nowoczesną przestrzeń. Na działce urządzonej w stylu klasycznym swoje miejsce znajdą drewniane białe ławki ogrodowe, pomalowane prześwitującą farbą, podkreślającą piękne słoje. Ich urok doda ciepłego klimatu i przytulności. Można tez zastosować meble z wikliny zabarwionej na biało, z ładnymi przetarciami albo też z technicznego rattanu, który jest bardzo trwały i odporny na różne warunki atmosferyczne.

Uniwersalne białe sprzęty

Ławka w kolorze bieli jest uniwersalnym meblem, pasującym do każdego stylu ogrodu. Jeśli jest odpowiednio użytkowana i konserwowana będzie służyć przez wiele lat. Szczególną uwagę należy zwrócić  na taką, stojącą w miejscu nie zadaszonym, a jeśli nie jest wykonana z tworzywa sztucznego, będzie wymagała systematycznych zabiegów. Warto też podkreślić że białe wyposażenie ogrodów jest   obecnie bardzo modne i przez wielu pożądane. Można więc stwierdzić krótko, że jest to hit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *