Szukanie mieszkania do kupenia przez biuro nieruchomości
Rozwój

Co jest ważne, kiedy wybieramy biuro nieruchomości?

Własne szukanie dobrego mieszkania do nabycia czy wynajęcia czy także sprzedaż konkretnego lokum może być ciężka oraz długa. W takim przypadku należałoby zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy agenta nieruchomości. Jak dobrać dobrą osobę, jaka może pomóc w wykonaniu dobrej transakcji? Jak więc dobrze dobrać biuro nieruchomości?

Na co należałoby zwrócić uwagę?

Najlepiej współdziałać z biurem nieruchomości, jakie zapewni nam dobrą sprzedaż nieruchomości w danym okresie. Wówczas mamy pewność, iż własny cel zostanie wykonany. Niestety nierzadko zdarza się tak, iż na starcie jest mnóstwo obietnic oraz entuzjazmu ze strony przedstawicieli, tymczasem później nie daje to oczekiwanych rezultatów, natomiast my poprzez wiele miesięcy zostajemy z niesprzedaną nieruchomością. Pewność sprzedaży w określonym czasie jest szczególnie istotna, by móc ustalić sobie dalsze etapy np. zakup drugiego mieszkania lub przeprowadzkę z wynajmowanego lokum.

Sprzedaż nieruchomości, niezależnie od tego czy mówimy o mieszkaniu, domku jednorodzinnym lub działce budowlanej, to nie lada wyzwanie. Prócz tego, iż zależy nam, by sprzedaż przebiegła pomyślnie, natomiast kontakt z klientem oraz notariuszem przebiegał dobrze, to zmierzamy do natychmiastowej sprzedaży. Zwykle mamy już na oku odmienną nieruchomość, do której planujemy się przeprowadzić czy mieszkanie, jakie planujemy sprzedać nie jest poprzez nas wykorzystywane oraz niepotrzebnie stoi puste.

Po czym poznać dobrego agenta nieruchomości?

Decydując się na wsparcie ze strony agencji nieruchomości, mamy mnóstwo wymagań. Musimy mieć więc świadomość, iż od trafności własnego doboru zależy, czy zostaną one zrealizowane. Mnóstwo wyjaśni się już podczas pierwszego kontaktu ze wskazanym przedstawicielem. Pierwsze odczucie jest istotne, jednak pamiętajmy, by nie opierać się tylko na nim. Odpowiedni agent nieruchomości to agent dobry. Najkrócej mówiąc, dotrzymujący obietnicę, którą składa klientowi.

Obecność na rynku

Potwierdzając funkcjonowanie spółki, zarówno w CEIDG jak również KRS dopuszczalne jest darmowe podejrzenie daty zaczęcia działalności, jak i zmian statusów jej zarządzania i adresów, pod jakimi jest ona wykonywana. Biuro nieruchomości w Gdańsku o dłuższym stażu jest zazwyczaj bardziej doświadczone oraz lepiej zna właściwość polskiego rynku. Nie jest to natomiast zasadą. To, co winno dać nam do myślenia to fakt częstej zmiany statusów, np. połączonych z zawieszaniem oraz odwieszaniem wykonywania działalności. Intensywnie funkcjonujące spółki z tejże możliwości nie korzystają. Więcej dowiesz się na stronie Biura Nieruchomości Home Asset.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *