Dziewczynka na swoich urodzinach zdmuchuje świeczki z tortu
Rozrywka

Co kupić na urodziny dziecka? Poznaj nasze propozycje!

Urodziny dziecka to zawsze wielkie wydarzenie, zarówno dla malucha, jak i dorosłych. Z jednej strony szkrab cieszy się, że rośnie i otrzymuje prezenty, a z drugiej – dorośli podziwiają, jak dziecko szybko rośnie. To doskonała okazja do świętowania, podczas której wręczamy dzieciom podarunki. A gdy już o tych mowa, to jakie prezenty będą dobrym wyborem?

Prezent dopasowany do dziecka

Kwestią o podstawowym znaczeniu jest dopasowanie podarunku do indywidualnych preferencji dziecka. Jeden maluch będzie zachwycony, gdy otrzyma puzzle, a inny – popatrzy na nie bez większego przejęcia. Dobrym rozwiązaniem – jeśli obdarowywane dziecko nie jest Twoim własnym – może być podpytanie rodziców szkraba, co właściwie lubi robić dziecko. W ten sposób możesz zdecydowanie zawęzić listę potencjalnych podarunków!

Ubrania dla fanów mody

Niektóre dzieci wprost uwielbiają się stroić. Dobrym wyborem dla takiego malucha mogą okazać się np. buty dziecięce z motywem z ulubionej bajki czy koszulka w ulubionym kolorze, z ciekawym wzorem. Tego rodzaju prezent z pewnością przypadnie do gustu tym dzieciom, które cenią sobie dobrze dobrany strój!

Gry rozwijające logiczne myślenie

Kolejną świetną opcją na urodzinowy prezent są różnego rodzaju, dopasowane do wieku dziecka gry planszowe. Producenci dostarczają co roku wiele nowych propozycji różnego rodzaju gier, dopasowanych do wieku dziecka, dzięki czemu zawsze możesz znaleźć coś nowego, co zachwyci malucha.

Niektóre z gier stanowią świetną możliwość rozwoju logicznego myślenia, podczas gdy inne pomagają także pozyskiwać inne umiejętności – chociażby pisania czy liczenia. Dodatkową zaletą gier planszowych jest możliwość wspólnego spędzania czasu przez dorosłych i dzieci!

Ulubione zabawki

Zakup jednej z ulubionych zabawek nigdy nie będzie nieprawidłowym prezentem. Co więcej, mnogość opcji, jakie są obecnie dostępne na rynku sprawia, że z pewnością znajdziesz coś w przedziale budżetowym, jaki chcesz przeznaczyć na podarunek. Przykładowo, jeśli dziecko uwielbia lalki, może otrzymać nowy jej model gdy dysponujesz odpowiednimi środkami lub ciekawy dodatek (np. ubranie lub zestaw do karmienia lalki) przy niższym planowanym budżecie. Każde dziecko ma jakąś zabawkę, którą uwielbia się bawić w szczególności – wystarczy sprawdzić, co to jest!

A może wspólne wyjście?

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie wydaje Ci się być odpowiednie, możesz także postawić na… tworzenie wspomnień. Wspólne wyjście w miejsce, gdzie zazwyczaj się nie wybieracie, a które wywoła ekscytację dziecka, z pewnością zapadnie mu w pamięć i sprawi, że te urodziny będą wyjątkowe! Dodatkowo pozwoli stworzyć wspomnienie, do którego maluch z chęcią będzie wracał w kolejnych latach swojego życia.

Mamy nadzieję, że teraz dobór odpowiedniego prezentu dla dziecka stał się nieco prostszy. Pamiętaj że jeśli maluch jest już dość duży, by samodzielnie opowiedzieć Ci o swoich preferencjach, dyskretne podpytanie go o to, co chciałby dostać, może być najlepszym możliwym rozwiązaniem!

1 Comment

  1. Moje córka zawsze dostaje ubrania – niesamowicie interesuje się modą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *