Kilka butelek z alkoholem stoi w barku w domu
Rozrywka

Coś mocniejszego – uczta dla koneserów

Artykuł partnera.

Wytrawny miłośnik napojów alkoholowych doskonale wie, że przy degustacji trunków oprócz ich jakości niezbędna jest odpowiednia atmosfera z tym związana. Odpowiednio wyposażony barek na alkohol na pewno wpłynie korzystnie na celebrowanie tego rytuału. Wybór stosownie wybranych i obowiązkowych dodatków, szkła oraz właściwe podanie to warunki, przy spełnieniu których będziemy mogli w pełni delektować się głębią smaku.

Jakie alkohole warto serwować?

Dla prawdziwego pasjonata punktem honoru będzie barek wyposażony w ekskluzywne trunki, którymi będzie mógł się raczyć w towarzystwie gości, a przy okazji z dumą zaprezentować swoje okazy.

Whisky to jedna z podstawowych, luksusowych propozycji. Przez wielu uważana jest za najlepszy alkohol na świecie. Ma wiele rodzajów, ale najszlachetniejszą jest single malt, wytwarzana ze słodu jęczmiennego w markowych destylarniach. Jest to alkohol premium, który według znawców powinien być pity bez dodatków. Innym rodzajem jest whisky zbożowa grain. Najpopularniejsza jest jednak whisky blended, będąca mieszanką dwóch wcześniej wymienionych, podawana najczęściej z kostkami lodu.

W domowym barku konesera powinna również znaleźć się dobra brandy, koniak nazywany nieraz wytrawną wódką. Rum, gin i wódki kategorii premium będą stanowiły doskonałą bazę dla miłośników drinków. Ciekawe i oryginalne propozycje barków znajdziemy na https://costway.pl/_blog/6-Domowy_barek_-_jak_urzadzic_miejsce_na_alkohol_w_domu.html

Akcesoria niezbędne w barku konesera

W co oprócz gatunkowych alkoholi powinien być wyposażony domowy barek na alkohol?

Podstawę stanowią adekwatnie dobrane do trunków szklanki i kieliszki. Do whisky odpowiednie będą ciężkie szklanki z grubego szkła, tzw. old fashioned. Kieliszki podobne do kwiatu tulipana- – niskie, okrągłe na grubej nóżce – będą świetne do brandy i koniaku. Drinki podajemy w szklankach z efektownego szkła.

Niezwykle elegancko będą prezentowały się karafki na alkohol. Wykonane ze szkła lub kryształu, będą przepiękną ozdobą. Wykwintne szkło, w którym pięknie odbija się padające światło, stworzy wyjątkową atmosferę.

Barek na alkohol w salonie powinien być wyposażony w gustowne wiaderko z lodem, może być ono również używane do schładzania butelki szampana.

Niezbędne będą tonik i soki dla miłośników drinków. Akcesoria, które będą przydatne to miarki, mieszadełka i shakery. Eleganckie podstawki pod szklanki oraz gustowna papierośnica dopełnią wyposażenie barku konesera.

Najlepsze miejsca na wyjątkowe trunki

Barek na alkohol  jest niewątpliwie bardzo funkcjonalnym elementem wystroju wnętrza w trakcie domowego party. W piękny sposób eksponuje wykwintne alkohole, którymi będą mogli pochwalić się gospodarze. Kiedyś służył panu domu, który w zaciszu gabinetu raczył się ekskluzywnymi trunkami w towarzystwie innych dżentelmenów. Dzisiaj głównym miejscem barku jest salon, czyli centrum spotkań towarzyskich. Bez względu na styl, w którym są urządzone nasze wnętrza, znajdziemy pasujący do nich barek na alkohol. Nowoczesny, prosty czy na przykład w stylu vintage – każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie. Doskonałym rozwiązaniem będzie barek na alkohol na kółkach. Dzięki swojej mobilności będzie bardzo funkcjonalny i idealnie wpasuje się w charakter przyjęcia.

Pamiętajmy, by nie stawiać barków na alkohol w miejscach wyeksponowanych na słońce oraz przy grzejnikach!

W domu konesera szlachetnych trunków podczas spotkań towarzyskich i przyjęć barek na alkohol będzie miał zawsze honorowe miejsce. Wyeksponuje najszlachetniejsze trunki i dodatkowo podkreśli żyłkę kolekcjonerską oraz zamiłowanie gospodarza. Niektórzy miłośnicy wybornych trunków traktują swoją pasję jako wyśmienitą lokatę kapitału. Tworzą kolekcje unikalnych alkoholi, które z czasem bardzo zyskują na wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *