Mężczyzna podczas zabiegu chirurgii stomatologicznej
Zdrowie

Czym zajmuje się chirurg szczękowy?

Stomatologia to dział medycyny, który ukierunkowany jest na działania związane z pielęgnacją, usuwaniem zębów oraz leczeniem uzębienia i jamy ustnej. Wykonywane zabiegi umożliwiają poprawę stanu wizualnego uśmiechu, jak również zdrowia zębów. Dział ten dzieli się na kilka specjalizacji, a jedną z nich jest chirurgia stomatologiczna. Kim jest chirurg stomatolog? Jakie działania obejmuje ta specjalizacja? Na czym polega nowoczesna chirurgia szczękowa?

Chirurg stomatolog – uprawnienia, zakres działań.

Chirurg stomatologiczny to specjalista zajmujący się diagnostyką i leczeniem chirurgicznym oraz farmakologicznym chorych i zainfekowanych zębów. Fachowiec ten oprócz diagnozy i ustalenia planu leczenie, posiada możliwość i kwalifikacje do operacyjnej ingerencji dotyczącej uzębienia pacjenta.

Aby zostać chirurgiem stomatologicznym należy podjąć odpowiednie studia stomatologiczne, a następnie wybrać pożądaną specjalizację. Specjalista ten oprócz zdobytych kwalifikacji powinien posiadać wiedzę ogólną z zakresu ortodoncji, periodontologii, protetyki, chirurgii twarzowo – szczękowej, radiologii stomatologicznej, chirurgii urazowej, chirurgii plastycznej, okulistyki, orzecznictwa medycznego, itp.

Popularne zabiegi

Chirurgia szczękowa w swojej ofercie zawiera szereg zabiegów i usług związanych ze szczegółowym leczeniem uzębienia i jamy ustnej.

Wśród najpopularniejszych zabiegów i działań można wyróżnić:

  • usuwanie zębów stałych i mlecznych – w tym ósemek;
  • chirurgiczne odsłanianie zębów;
  • wstawianie implantów ortodontycznych;
  • podcinanie wędzidełek;
  • resekcja wierzchołka korzenia zęba;
  • usuwanie torbieli;
  • plastyka dziąseł;
  • odbudowy kostne.

Nowoczesne technologie w stomatologii

Chirurgia stomatologiczna w Gdańsku wykorzystuje szereg nowoczesnych technologii oraz metod leczenia. Dzięki innowacyjnym maszynom i sprzętom, diagnostyka oraz działania związane z terapią dają jeszcze lepsze i trwalsze efekty. Współczesna chirurgia stomatologiczna pozwala spojrzeć na leczenie i usuwanie zębów z jeszcze innej, bardziej zaawansowanej strony.

Nowoczesne urządzenia i systemy pozwalają jeszcze bardziej szczegółowo przyjrzeć się problemowi, jak również działać na coraz mniejszych obszarach z użyciem mikroskopijnych narzędzi. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom, pacjentowi dostarczany jest  większy komfort, jak również minimalizacja bólu. Nowoczesne urządzania są bardzo precyzyjne, a niektóre działania mogą być wykonane za pomocą ultradźwięków czy lasera.

Zabiegi podczas, których zastosowano usunięcie zęba – dzięki nowoczesnej technologii – mogą być zakończone wykonaniem sterowanej regeneracji utraconej kości za pomocą biomateriałów i błony kolagenowej.

Wszystkie nowoczesne i innowacyjne działania ograniczają czas postępowania, jak również zmniejszają ból i dyskomfort. Jednocześnie są bardziej dokładne, precyzyjne, efektywne i trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *