Pieniądze i broń
Marketing

Filmy o biznesie

Jest kilka takich klasyków bez których ani rusz. Często oglądamy jakiś nowy film i od razu nasuwa się nam analogia do innej produkcji z poprzednich lat.

Liczy się tylko biznes

Kiedy zaczynamy prowadzić firmę powoli stajemy się nią, a ona przerasta nas do głębi. W ten sposób Powstało wiele słynnych przedsiębiorstw, ale też jest to szybki sposób na stracenie samego siebie.

Aż poleje się krew

Jest to genialna opowieść zarówno o tym jak walczyć o swoje jak też jak nie ugiąć się przed rekinami biznesu. Ten film to pełne chłodnej kalkulacji rozegranie partii szachów na śmierć i życie. Film jest aż gęsty od emocji i ciemna strona mocy przeplata się przez wszystkie sceny. To film dla tych, którzy chcą wiedzieć jak wygląda walka z potentatem rynkowym na nierównych warunkach.

Dziary na duszy

Za to prawdziwie szponami potrafi uchwycić tylko kilka filmów. Będąc ostatnio na maratonie filmowym w przerwach przyglądałem repertuar kin Wrocław. Właśnie w poszukiwaniu kolejnej produkcji, która wywoła znane dreszcze.

Skazany na Shawshank.

Tego tytułu chyba nawet nie trzeba opisywać. Tym bardziej, że ma on w sobie ogromnie dużo z życia. Znamy z historii nawet naszego regionu fałszywe oskarżenia, które doprowadziły do skazania osób całkiem niewinnych. To samo spotkało adwokata. Trafia on do więzienia znanego z nietolerancji Shawshank. I tu mamy świetne zderzenie umysłu z fanatyzmem. Czyli jaką obrać strategię aby przetrwać wbrew przeciwnościom losu.

Ojciec Chrzestny

Ten film zmieni wasze podejście do życia oraz spojrzenie na świat. Wszystko co nas otacza jest ze sobą powiązane jak jedna wielka sieć wzajemnych zobowiązań, przyjaźni i szantażu. A wszystkim rządzą bezduszne pieniądze. Bo etyka w mafii to obecnie tylko legenda, a ostatnim jej duchem jest Don Vito Corleone. Ten film to coś więcej niż opowieść o mafii, to prawdziwy film „z kręgosłupem”. Dziś się już takich nie robi.

Filmy o tematyce finansowej oraz ogólnie związanej z przetrwaniem to zawsze trudny temat. Wydawać by się mogło, że jest monotonny, ale to tylko pozory. Tam gdzie płyną pieniądze zatrzymuje się czas. Jednak nie są to filmy do oglądania na luzie. Ich zrozumienie wymaga od nas pełnego skupienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *