Kwiat frezji w kwiaciarni
Ogród

Frezje — kiedy w kwiaciarni?

Frezje to piękne, kolorowe kwiaty, które cieszą się w Polsce niemałą popularnością. Są to jednak rośliny sezonowe, które nie potrafią wytrzymać polskiego klimatu przez cały rok. Kiedy więc frezje pojawiają się w kwiaciarniach i w jakim okresie można spotkać ich najwięcej?

Frezja — co za kwiat?

Frezje to kwiaty, które pochodzą z rejonu południowej Afryki, a dokładniej z okolic Przylądka Dobrej Nadziei położonego w RPA. Do tego rodzaju kwiatów zalicza się około 6 gatunków. Obecnie są oczywiście sadzone w wielu miejscach na świecie, w tym Polsce, gdzie jednak uprawiane są głównie w szklarniach na kwiaty cięte. Wszystko przez klimat, który w naszym kraju nie sprzyja hodowaniu frezji w gruncie.

Frezje swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim kwiatom. Są bardzo efektowne. Mają dzwonkowaty kształt i emitują bardzo silny zapach. W dziko rosnących gatunkach kwiaty mogą mieć kolor purpurowy, żółty lub różowy. Z kolei w przypadku hodowanych tak naprawdę nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń. Dziś można spotkać całą masę różnych odmian kolorystycznych frezji.

Kiedy jest sezon na frezje?

Z racji na warunki panujące w Polsce, frezje z reguły nie są dostępne przez cały rok. Oczywiście w dzisiejszych czasach hodowla kwiatów możliwa jest również w specjalnych szklarniach, gdzie niezależnie od pory roku panują idealne warunki do wzrostu kwiatów. Dlatego każdy, komu bardzo zależy na znalezieniu frezji, będzie mógł je kupić niezależnie od pory roku.

Z reguły jednak frezje dostępne są w największych ilościach przede wszystkim w okresie letnim. Wtedy jest ich po prostu najwięcej i dostępne są w dobrych cenach. Warto o tym pamiętać przygotowując różne bukiety, np. ślubne. Jeśli chcesz kupić frezje do wymarzonego bukietu, czy też po prostu jako prezent, pomoże Ci w tym kwiaciarnia internetowa. W dzisiejszych czasów zamawianie kwiatów przez internet pozwala na zaoszczędzenie naprawdę masy czasu, przez co jest bardzo popularne. Przykładem takiej kwiaciarni jest np. kwiaciarnia Flori Studio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *