Kobieta cieszy się ze zdanego egzaminu
Rozwój

Gościnny blog: Jak zdać egzamin CIMA za pierwszym razem

Artykuł partnera.

Najbardziej kompleksowa lista porad, jak zdać za pierwszym razem!

Zdałem wszystkie egzaminy za pierwszym razem, ponieważ istnieje sposób, w jaki organizuję swoje studia i chciałbym się nim podzielić.

Kiedy zaczynałem studia z zakresu księgowości, pracowałem na pełen etat i robiłem zmiany, więc było ważne, aby znaleźć wystarczająco dużo czasu na naukę do egzaminów, mieć dyscyplinę, aby utrzymać tempo i trzymać się harmonogramu.

Również musisz odczuwać „poczucie pilności” podczas zdobywania kwalifikacji, które obejmują więcej niż jeden egzamin (tak jest w przypadku większości kwalifikacji z zakresu księgowości), ponieważ nie powinieneś mieć długich przerw między sesjami egzaminacyjnymi.

Moja pierwsza rada brzmiałaby: spróbuj umówić egzaminy z wyprzedzeniem, ponieważ motywuje Cię to do przestrzegania swojego kalendarza nauki.

Oto najbardziej kompleksowa lista porad dla zdania za pierwszym razem:

 1.  Zrozumieć program. Upewnij się, że wiesz, jak podzielony jest materiał do nauki.
 2. Utwórz kalendarz nauki: musi on obejmować okres od dnia rozpoczęcia nauki do dnia egzaminu.
 3. Zostaw czas na powtórki: ostatnie 2 lub 3 dni powinny być przeznaczone na powtórki. Powtórka oznacza wykonanie wszystkich ćwiczeń od nowa, ze szczególnym naciskiem na wszystkie aspekty, które sprawiały Ci problem.
 4. Zaznacz rozdziały, które będziesz przerabiać każdego dnia: bardzo ważne jest przestrzeganie harmonogramu i wiedzenie, gdzie powinieneś być ze swoją nauką w danym momencie.
 5. Inwestuj w zestawy do powtórek: Kaplan i BPP są najlepsze i najbardziej powszechne. Spróbuj zrobić oba.
 6. Jeśli nie możesz robić powtórek, zaznacz wszystkie pytania, które sprawiały Ci problemy, i zrób je ponownie.
 7. Czasami możesz chcieć skorzystać z dokumentu EXCEL, a jeden arkusz mógłby reprezentować jeden rozdział. Jest to najbardziej przydatne, jeśli twoje studia obejmują obliczenia.
 8. Mapy myśli są przydatne, jeśli masz dużo teorii lub musisz zapamiętać dużo zasad, dzięki czemu możesz skupić się na tych ważnych słowach.
 9. Zapisywanie ważnych informacji jest dobre, ale musisz ciągle przypominać sobie, że muszą być one zapamiętane.
 10. Używaj ścian lub dowolnej powierzchni, którą masz przed swoim biurkiem, do wyświetlania swojego materiału, ważnych rzeczy do zapamiętania lub rzeczy do zobrazowania (szczególnie swojego kalendarza). Jest to możliwe tylko wtedy, gdy masz swoje wyznaczone miejsce do nauki, które byłoby idealne do posiadania.
 11. Używaj swojego telefonu do przechowywania dokumentów z ważnymi notatkami do swoich studiów, aby móc powtarzać w drodze (zwykle nasze telefony są z nami cały czas).
 12. Przeczytaj ważne notatki przed pójściem spać, aby móc o nich myśleć aż do momentu zasypiania (ważne jest sprawdzenie, co zapamiętałeś).
 13. Czytaj z różnych źródeł: czasami pomaga przeczytać z różnych źródeł rzeczy, których może nie zrozumiesz ze swoich notatek. Jeśli chodzi o księgowość, istnieje wiele stron internetowych z przydatnymi informacjami, a jedno wyjaśnienie może utkwić w twojej głowie lepiej niż inne.

Powodzenia na egzaminach i mam nadzieję, że ta lista pomoże!

Ten blog został napisany przez studentkę UWS Catalinę Harpaletę i jest udostępniony za jej zgodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *