Influencer
Marketing

Influencer w galerii jako atrakcja eventów

Galerie handlowe coraz chętniej otwierają się na nowe wyzwania. Ich właściciele poza ofertą handlową, usługową i rozrywkową zachęcają klientów do odwiedzin różnymi wydarzeniami, jak eventy. Bardzo często na tych ostatnich można spotkać zaproszonego specjalnie influencera.

Człowiek z sieci

Średnie i starsze pokolenie niekoniecznie doceni trend spotkań z youtuberami, blogerami, muserami i snapchaterami. Jednak młodsi klienci będą zachwyceni możliwością spotkania osoby, której są followersami. Niektóre z tych znanych w wirtualnym świecie postaci nie ma swoim koncie spektakularnych sukcesów. Jedna z ulubionych uczestniczek eventów dla młodych zasłynęła filmikiem, na którym widać, że udało jej się dotknąć Justina Biebera podczas jego koncertu w Polsce. Jeszcze kilka lat temu influencer marketing był raczkującą dziedziną, które nawet agencje interaktywne uważały za ciekawostkę. Obecnie influencerzy są coraz częściej zapraszani przez centrum handlowe. Warszawa skupia najwięcej znanych osób. Jednak inne miasta łatwo podchwyciły ten trend.

Spotkanie z idolem

Eventy w centrum handlowym w Warszawie to nowość, po którą początkowo sięgnęli tylko nieliczni. Twórcom takiej strategii zależało na wprowadzeniu czegoś nowego, dzięki czemu można urozmaicić swoją komunikację z klientami. Pierwsze spotkania były nieporadne i bardziej testowe. Jednak fakt, że obejmowały niewielki procent budżetu marketingowego sprawił, że eventy z influencerami zyskiwały aprobatę. Zwłaszcza że dla młodych followersów wielką gratką było spotkanie idola z sieci w świecie realnym. Obecnie ponad 70 proc. galerii handlowych w Polsce już skorzystało z pewnej formy współpracy z influencerem. Dzięki nim można przekonać do obiektu rzesze nowych, młodych klientów. Followersi rzadko kiedy są wielkimi fanami konkretnej galerii handlowej. Można ich do niej przyciągnąć głównie spotkaniem z idolem z Instagrama, Facebooka czy Youtube’a.

Inwestycja w młodość

Działania z influencerami to podstawa influencer marketingu. Każda agencja interaktywna zatrudnia specjalistów, którzy służą pomocą firmom i markom w wybieraniu najlepszego influencera do ich działań. Obecność bardzo znanej osoby z głównych mediów nie zawsze gwarantuje powodzenie eventu. Nie ma znaczenia, czy jest to aktor, piosenkarka czy podróżnik. Dla najmłodszego pokolenia konsumentów gwiazdy nie są uważane za dostępne i przyjazne w przeciwieństwie do idoli młodego pokolenia. Ci zwykle samodzielnie prowadzą swoje media społecznościowe, wchodzą w interakcje ze swoimi fanami, dlatego mają opinię przystępnych. Znają ich problemy, wielu followersów kojarzą, jeśli są bardziej aktywni. Właśnie dlatego influencerzy raczej na stałe wpiszą się w ofertę centrum handlowego w Warszawie i innych miast.

Młodzi bywalcy galerii handlowych nie są postrzegani jako bogaci klienci. Jednak ich ewentualne zainteresowanie centrum handlowym to kapitał, jaki może zaprocentować. Wystarczy, że użyją mocy swoich kont społecznościowych w celu rozreklamowania konkretnego wydarzenia, jak event. A później opiszą swoje wrażenia nie zapominając, w jakim miejscu spotkali swojego idola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *