Święteczne krasnale w ogrodzie
Ogród

Jak ozdobić dom na święta Bożego Narodzenia?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Boże Narodzenie to wyjątkowy okres w całym roku. W tym czasie spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, ubieramy choinkę, przyozdabiamy nasze domy i mieszkania. Pomysłów na świąteczne dekoracje jest całe mnóstwo. Jednym z nich są krasnale świąteczne. Jak przyozdobić dom, aby nadać mu odświętnego charakteru?

Jaka jest najważniejsza ozdoba świąteczna?

Bez wątpienia za najważniejszą ozdobę świąteczną uznać należy choinkę. Zwyczaj ubierania drzewka na święta zrodził się w Niemczech. Co ciekawe, był ceniony przez Marcina Lutra kojarzonego nierozerwalnie z reformacją. Początkowo choinkę ubierano w jabłka, cukierki, orzechy, własnoręcznie zrobione ozdoby. Dopiero z czasem pojawiły się bombki, które dzisiaj są najważniejszą dekoracją na każdej choince. Chcąc mieć w domu świąteczne drzewko, warto pamiętać, że do wyboru mamy choinki zarówno żywe, jak i sztuczne. Postawić możemy także na te w donicy.

Jak zapewnić we wnętrzu nastrojowe oświetlenie na święta?

Świąteczne dekoracje, o których nie należy zapominać to także różnego rodzaju świece, lampki i lampiony. To dzięki nim we wnętrzu pojawi się nastrojowe oświetlenie, które wprowadzi wyjątkowy, niezwykle przytulny klimat. Warto pamiętać, że zarówno lampiony, jak i świece można umieszczać w różnych miejscach domu. Kiedy przychodzą do nas goście na świąteczny posiłek, możemy ustawić je na stole, nadając mu również bożonarodzeniowego charakteru. Jeśli mamy kominek, zarówno lampion, jak i świeca będą na nim prezentowały się świetnie. Ci, którzy chcą udekorować okno, mogą postawić na parapecie tak świece, jak i lampiony. Oczywiście trzeba przy tym pamiętać o bezpieczeństwie. Alternatywą dla świec są dekoracje LED, których popularność jest obecnie ogromna.

Czy warto sięgać po świąteczne figurki?

Tym, co świetnie sprawdzi się wtedy, kiedy chcemy wprowadzić do wnętrza nieco świątecznego nastroju, są różnego rodzaju figurki. Hitem ostatnich lat, który przywędrował do nas ze Skandynawii, są krasnale świąteczne. Różnią się rozmiarem, dostępne są w różnych kolorach, co sprawia, że każdy może znaleźć takie krasnale świąteczne, które idealnie wpisują się w wystrój mieszkania. Krasnale świąteczne są solidnie wykonane, a tym samym naprawdę trwałe. Oznacza to, że ich zakup to inwestycja na lata. Raz kupiony krasnal posłuży naprawdę długo, towarzysząc nam podczas nie tylko jednego Bożego Narodzenia.

Czy warto sięgać po świąteczne tekstylia?

Tym, co wprowadza świąteczny wystrój do mieszkania są także tekstylia z motywami świątecznymi. W grę wchodzą obrusy, które ułożyć można na stole, ale także koce oraz poduszki, które pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną.

Świąteczne dekorowanie domu powinno stać się tradycją każdego z nas. Pomysłów na dekoracje jest mnóstwo: od tych prostych i niewielkich, po te naprawdę duże i rozbudowane. Każdy znajdzie coś, co pasuje do jego mieszkania oraz wpisuje się w indywidualny gust.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *