obieta prasuje bez zagnieceń
Rodzina

Jak prasować bez zagnieceń? Poznaj nowy sposób – prasowanie parą.

Nie od dziś wiadomo, że wytycznymi elegancji jest biała, wyprasowana koszula zarówno, jeżeli chodzi o mężczyzn, czy kobiety. Niestety nie zawsze udaje nam się uzyskać nieskazitelnie gładką powierzchnię podczas prasowania, dlatego z pomocą przychodzi prasowanie parą. Obsługa klasycznego żelazka może przysporzyć wielu problemów, a nieodpowiednie dostosowanie temperatury do rodzaju tkaniny może spowodować jej zniszczenie.

Przewaga pary nad zwykłym żelazkiem. Prawda czy mit?

Dlaczego tak często słyszy o przewadze stacji parowych nad zwyczajnymi urządzeniami bliźniaczymi? Oto kilka przykładów:

 • Prasowanie parą pozwala na bardzo dokładne ustawienia temperatury, dzięki czemu można dostosować je do prawie każdego materiału stawiając nacisk na jego dobrą kondycję w przyszłości.
 • Para emitowana z urządzenia prasowalniczego ma właściwości bakteriobójcze, co po uprzednim wypraniu ubrań pozbywa się nie tylko widocznego brudu, ale także niewidzialnych dla oka drobnoustrojów.
 • Prasowanie z użyciem pary daje efekt jeszcze bielszego prania, co może mieć znaczenie w przypadku strojów oficjalnych, czy służbowych.
 • Pozbycie się wszelkich chorobotwórczych mikroorganizmów, w tym roztoczy, jest możliwe tylko dzięki wyższym temperaturom.

Intuicyjność urządzeń parowych czy to prawda?

Dostępne dzisiaj urządzenia parowe dają użytkownikom multum nowoczesnych możliwości. To nie tylko możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury grzania, ale także program pozbywający się mniejszych zanieczyszczeń czy pyłków. Istnieje możliwość doboru programu prasowania pod dany rodzaj tkaniny. Prasowanie parowe pozwala także w dowolnej chwili odświeżyć ubranie typu koszula, czy ulubiony sweter oczywiście, jeżeli nie jest ono mocno zabrudzone. Duża intuicyjność nowoczesnych urządzeń i wiele przydatnych funkcji jak na przykład automatyczne wyłączanie żelazka, kiedy nie wyczuje ono trzymania dłonią, jest to duży plus przez, który nie dopuścimy do wypalenia dziury w ukochanym ciuchu.

Zastosowanie zaawansowanej automatyki sprawia, że prasowanie nie jest zbyt ciężkie nawet dla osób którzy nie lubią czy nie potrafią. To wszystko składa się na to, że zwykłe czynności nawet takie, jak prasowanie może dać wiele przyjemności.

Czy prasowanie parą jest lepsze niż tradycyjne?

Czy faktycznie prasowanie parą jest lepsze od tradycyjnego? Zapewne znajdą się zwolennicy metod tradycyjnych, gdyż każdy wybiera to co mu wygodnie, trzeba natomiast zwrócić uwagę na plusy jakie niesie z sobą używanie nowoczesnych stacji parowych:

 • dostosowanie stosowanej temperatury, co do ułamka stopnia,
 • możliwość wyeliminowania drobnoustrojów, bakterii i wirusów,
 • szybkie odświeżenie ubrania,
 • brak zagnieceń na tkaninach,
 • ochrona materiału z jakiego zrobione jest ubranie,
 • automatyczne wyłączanie się żelazka, kiedy nie ma nas w pobliżu,
 • prasowanie parą jest po prostu o wiele przyjemniejsze,

Temperatura pary wydobywającej się z urządzenia może sięgać nawet do stu stopni Celsjusza. Tak gorące powietrze bezkompromisowo pozbywa się wszelakich drobnoustrojów z czapek, kurtek czy szali, co może okazać się pomocne w czasie choroby, ale nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *