przytulne wnętrze
Budownictwo, Rodzina, Technologia

Jak stworzyć przytulne wnętrze?

Urządzając swoje mieszkanie każdy pragnie, aby było wyjątkowe, domowe i prawdziwie przytulne. Dziś podpowiadamy, jak stworzyć przytulne wnętrze, do którego zawsze będzie chciało się wracać.

Od podstaw

Projektując wnętrze od podstaw zacznijmy od początku. Przy wybieraniu podstawowych elementów wykończenia pamiętajmy, że bardzo wiele zależy od kolory ścian i podłogi, ponieważ może zdefiniować cały charakter wnętrza. Z ciepłym, domowym i przytulnym wnętrzem nieodłącznie łączy się kolor i faktura naturalnego drewna. Podłoga z naturalnego drewna jest kosztowna, jednak jej piękna nie są w stanie zastąpić stylizowane panele podłogowe. Jednocześnie staje się bazą, na której możemy tworzyć przytulne wnętrze.

Przy drewnianej podłodze nawet kolor ścian może pozostać chłodny i surowy – zrównoważy atmosferę i nada odrobinę nowoczesności.

Meble do przytulnego wnętrza

Meble to kwesta pierwszoplanowa. Dlatego wybierzmy takie, które będą świetną bazą do dekoracji i dodatków. Prostota to geometryczne bryły, brak zbędnych ozdób, niewielka ilość półek i stonowana kolorystyka. Najlepiej byłoby, gdyby meble zostały dobrane kolorystycznie do podłogi. Ograniczmy się wyłącznie do tych mebli, których rzeczywiście potrzebujemy. Zagracone pomieszczenie nie sprzyja odpoczynkowi ani przytulnej atmosferze.

Tkaniny i fasony

Poszukując dodatków do sypialni, salonu i kuchni wybierajmy naturalne kolory i tkaniny: bawełnę, len, jedwab. Meble wypoczynkowe, pościel lub pledy, duża ilość poduszek nada wrażenie miękkości i ciepła. We wielu poradnikach przeczytasz, że przytulne wnętrze sprowadza się do stonowanej, niewyróżniającej się kolorystyki, jednak jesteśmy temu znacznie przeciwni. Silny akcent kolorystyczny, ciekawe wzory i materiały podkreślą osobowość właściciela mieszkania, a to ty musisz czuć się tam dobrze, prawda?

Oświetlenie

Zimne, wysokie światło płynące z żarówek zamontowanych w suficie zostawmy biurom, przychodniom i sklepom, a w naszym domu postarajmy się znaleźć takie źródła, aby działały na nas kojąco. Kilka lamp postawionych w różnych miejscach, lampy naścienne, lub wiszące żyrandole dające ciepłe, żółte światło, świece zapachowe rozstawione w różnych miejscach mieszkania sprzyjają odpoczynkowi.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą RK Glass.

1 Comment

  1. Drewno i szklane dodatki są świetnym sposobem na ocieplenie wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *