Kobieta szuka okazji do kupienia czegoś w lombardzie
Rozwój

Jak szukać okazji w lombardzie?

Artykuł partnera.

Lombardy to szczególne miejsca i nie wszyscy są przekonani do robienia w nich zakupów, głównie ze względu na obawy o legalność wystawianego towaru. W rzeczywistości takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko i można tam kupować równie bezpiecznie co w sklepach. Czy jest jednak taniej?

Co można znaleźć w lombardzie?

Standardowo lombardy przyjmują do siebie biżuterię, antyki, dzieła sztuki, elektronikę, w wielu placówkach dostać też można zabawki dla dzieci, sprzęt sportowy, przedmioty kolekcjonerskie, instrumenty muzyczne oraz inne, nawet bardzo nietypowe rzeczy – wystarczy, że przedstawiają one jakąś wartość i jest szansa, że znajdą się na nie chętni nabywcy. To idealne miejsce dla poszukiwaczy okazji, bo wiele z tych przedmiotów jest już niedostępnych w sklepach albo jako fabrycznie nowe towary są one znacząco droższe.

Są to oczywiście przedmioty używane, ale ryzyko, że trafi się na zwykły, bezużyteczny bubel, jest niskie, ponieważ lombardy nie skupują rzeczy mocno zniszczonych, zepsutych, które nie spełniają już swojej podstawowej funkcji. Jeśli przedmiot ma jakąś wadę, nie jest ona ukrywana, poza tym każdą wystawioną na sprzedaż rzecz klient może obejrzeć i przetestować, tak by zyskać pewność, że kupuje coś dobrej jakości.

W jakich lombardach warto szukać okazji?

Polowanie na okazje wymaga nieco zaangażowania, bo praktycznie każdego dnia pojawia się coś nowego, a przedmioty naprawdę atrakcyjne i w dobrej cenie szybko znajdują chętnych nabywców. Czasami jest możliwość zarezerwowania upatrzonego przedmiotu, ale zazwyczaj obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy” i jeśli nie chcemy, by ktoś sprzątnął okazję sprzed nosa, trzeba od razu zdecydować się na sfinalizowanie transakcji. Procedury są bardzo proste i nie różnią się szczególnie od tych zawieranych w sklepie, są to także w pełni legalne zakupy – lombardy sprawdzają, czy przyjmowany towar nie pochodzi z przestępstwa.

A może przez internet?

To nowe rozwiązanie, ale już ma wielu zwolenników. Wchodząc na www.lombardexpres.pl można na spokojnie, w domowym zaciszu, przejrzeć wszystkie aktualne oferty sprzedaży. Towary są dokładnie opisane, są też zdjęcia, i zawsze podawana jest informacja o ewentualnych wadach przedmiotu. Transakcja odbywa się poprzez platformę Allegro, a jeśli klient nie jest zadowolony z zakupu, może dokonać zwrotu.

1 Comment

  1. Bardzo interesujący artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *