Kobieta opala się przy basenie mając na twarzy samoopalacz
Kobieta

Jaki samoopalacz wybrać do twarzy?

Chociaż za oknami zaczyna panować zimowa aura, to my nadal tęsknimy do słońca i ciepła. Wiele oddalibyśmy za wakacje w tropikach i chociaż kilka dni na plaży. Plusem takiego odpoczynku jest nie tylko naładowanie baterii, uzupełnienie witaminy D, ale i piękna, złocista opalenizna. Firmy kosmetyczne przekonują nas jednak, że brązową skórą i cerą możemy cieszyć się i bez wakacji w tropikach- koloru nada jej bowiem samoopalacz. Jaki jednak wybrać do twarzy?

Jaki samoopalacz stosować na twarz?

Skóra na twarzy jest bardziej wrażliwa na składniki niż reszta ciała. To, dlatego samoopalacze do ciała nie powinny być nakładane na twarz. Mogą one wywołać na cerze podrażnienia, alergię i uczulenia. Do cery przeznaczone są produkty, które w swoim składzie zawierają nie tylko niezbędną substancję opalającą DHA, ale i te o właściwościach pielęgnujących. Profesjonaliści zalecają też, by na tagomago.pl/collections/pielegnacja-slonce-samoopalacze odnaleźć samoopalacz, który pozwala stopniowo budować opaleniznę. Taki produkt można nakładać warstwami i uzyskać wymarzony kolor, zamiast nieestetycznego pomarańczowego odcienia.

Oprócz tego ważne jest dopasowanie odcienia produktu do własnej karnacji. W dobrych drogeriach możesz kupić samoopalacz jasny, średni i ciemny. Najlepiej sięgaj po ten, który jest najbliższy twojemu odcieniowi cery lub od 1-2 tony ciemniejszy. Latem, kiedy słońca jest więcej, lepiej jest sięgnąć po produkt ciemniejszy, dopasowany do odcienia, na który opala się nasza skóra.

Jak nakładać samoopalacz na twarz?

Twarz do nałożenia samoopalacza musisz przygotować. Jeśli w standardowej pielęgnacji depilujesz wąsik, regulujesz brwi, usuwasz z twarzy meszek lub farbujesz brwi lub rzęsy, zajmij się tymi rzeczami, zanim nałożysz samoopalacz – zabiegi te mogą bowiem usunąć opaleniznę. Przed aplikacją kosmetyku warto również wykonać peeling twarzy i usunąć suche, odstające skórki.

Na odpowiednio przygotowaną skórę twarzy możesz nałożyć samoopalacz -najlepiej to robić rękami. Pamiętaj tylko, żeby zabezpieczyć ręce rękawiczkami. Koniecznie też zadbaj o odpowiednią ilość aplikowanego produktu. Powinno być go tyle, abyś mogła go równomiernie rozprowadzić na całej twarzy, bez pozostawiania smug i plam. Aplikując kosmetyk, nie zapomnij zakryć często pomijanych miejsc, takich jak obszary pod oczami, powieki, uszy i tył uszu.

Po zakończeniu aplikacji odczekaj od 6 do 8 godzin, aby produkt wchłonął się. Przez ten czas nie myj twarzy i nie stosuj żadnych kosmetyków pielęgnujących. Aby przedłużyć trwałość koloru brązowego, regularnie kremuj cerę kremem nawilżającym. Jeśli uzyskany odcień ci się nie spodoba – pamiętaj, że szybko możesz go zmyć – wystarczy, że umyjesz buzię kilka razy żelem lub pianką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *