Kobieta przeglada katalog reklamowy
Rozrywka

Katalogi reklamowe – pozwól klientom dobrze poznać twoją ofertę!

Istnieje wiele sposobów zaprezentowania swojej firmy potencjalnym klientom oraz kontrahentom. Idealny nośnik reklamy to taki, który pozwala zarówno pokazać wizualnie produkt lub usługę, jak i napisać o nich wiele informacji zachęcających do sięgnięcia po te właśnie rozwiązania. To między innymi dlatego ulotki i plakaty cieszą się taką popularnością w branży reklamowej. Ale katalogi reklamowe pozwalają na znacznie więcej.

Zalety katalogów reklamowych

Katalogi reklamowe mają szereg zalet, którymi przebijają inne nośniki reklamowe. Po pierwsze – mogą mieć dowolną wielkość, czyli liczbę stron. Pozwala to na zamieszczenie w nich tylu informacji, ile dokładnie chce się przekazać. Proporcje obrazu i tekstu mogą zostać ustalone w dowolny sposób, czyli można np. umieścić dokładny spis zalet danego produktu, obszerne specyfikacje czy wiele zdjęć prezentujących go w praktyce. To właśnie druga zaleta – katalogi reklamowe mogą być nośnikiem wręcz kolosalnych ilości informacji na temat produktów, usług, miejsc itp.

Trzecia zaleta to dowolne wymiary. Katalogi reklamowe mogą być zarówno wielkości „książkowej”, jak i większe lub mniejsze. Dzięki temu mogą stać się przedmiotami, które odbiorcy będą studiować z uwagą lub będą mogli przeglądać w dowolnej chwili, np. w trakcie podróży. W każdym przypadku katalog reklamowy znacznie podnosi prestiż firmy – jest ona traktowana jako solidny kontrahent, z którym warto współpracować.

Jak powinien być wykonany katalog reklamowy?

Ze względu na to, że katalogi reklamowe mają zachęcać do zakupu opisanych w nich produktów lub korzystania z opisywanych w nich usług, powinny być atrakcyjne wizualnie i już samą okładką zwracać uwagę klienta. Zaletą będzie także dobrej jakości papier. Tu nie powinno być problemu, gdyż drukarnie takie jak JKB Print oferują swoim klientom możliwość druku na wielu rodzajach papieru – w tym na kredzie matowej i błyszczącej. Dostępne są także różne rodzaje zszywania oraz klejenia.

Katalogi reklamowe – skuteczny środek na rozwój biznesu

Ponieważ katalogi reklamowe są nośnikiem reklamowym o długim okresie użytkowania oraz mogą trafić do praktycznie nieograniczonej liczby osób, są doskonałym środkiem na rozwój biznesu, stworzenie oraz umocnienia świadomości marki. O ile ulotki czy plakaty szybko znikają, o tyle porządnie wykonany katalog będzie świetnym sposobem na pozyskiwanie nowych klientów oraz na interakcję z dotychczasowymi. Dlatego jeśli myślisz poważnie o rozwoju swojego biznesu – zamów katalogi reklamowe swojej firmy już dzisiaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *