tablet
Marketing

Kursy pozycjonowania stron

Czy kursy pozycjonowania stron mają sens? Pytanie to padło pewnego dnia od mojej publiczności podczas prezentacji mojej firmy.

Gdybym miał odpowiedzieć jednym słowem powiedział bym, że nie. Dlaczego? Dla mnie sens ma to co przynosi maksymalny efekty. Kursy pozycjonowania dają jedynie wprowadzenie do zagadnienia jakim jest reklama stron internetowych. Absolutnie nie jest to najefektowniejszy sposób na przyswojenie wiedzy z tego zakresu.

Na większości kursów, dowiemy się dokładnie tego samego co na poprzednich. Część z tej wiedzy będzie absolutnie nieprzydatna. Dzieje się tak, dlatego, że metody pozycjonowania zmieniają się z dnia na dzień. Dodatkowo wiele z tych kursów prowadzonych jest przez właścicieli firm zajmujących się pozycjonowaniem. Dlaczego mieli by oni zdradzać swoje umiejętności, dzięki którym zarabiają, często nie małe pieniądze?

Co zatem przybliży nas do zostania pozycjonerem? To było kolejne pytanie jakie usłyszałem od mojej publiczności. Mogłem się jego spodziewać, może dlatego też odpowiedziałem bez zastanowienia. Zdecydowanie najlepszą metodą na naukę pozycjonowania jest testowanie. Rób testy, kiedy tylko możesz. Próbuj każdej usłyszanej metody. Działaj i analizuj wyniki. Pewnego dnia znajdziesz ten najlepszy dla Ciebie sposób. Wtedy nie przestawaj testować. Część zysku wydaj na kolejne próby i pamiętaj, że jest to niekończąca się droga. Bardzo trudna i wyboista, ale jakże ciekawa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *