Kobieta racuje na laptopie poleasingowym
Technologia

Laptopy poleasingowe do 2000 zł. Które warto wybrać?

Nie raz zastanawialiśmy się nad wyborem nowego komputera. Myśleliśmy jaki laptop kupić? Najczęściej ograniczał nas jednak budżet. Dlaczego nowy sprzęt jest taki drogi? Jak nie dać się namówić sprzedawcy na te wszystkie bajery, za które trzeba dopłacać, a z których nigdy pewnie nie skorzystamy? Za kwotę do 2000 zł można nabyć naprawdę dobrej klasy używany sprzęt i nie przepłacić.

Laptopy poleasingowe – czy warto je kupować?

Może jednak by tak postawić na zakup laptopa poleasingowego. Jeśli nie stać nas na markowy nowy sprzęt, możemy zakupić używany w cenie np. do 2000 zł. Ta kwota będzie odpowiadać kupnie laptopa z niższej półki z popularnych sieciówek, często z niższymi parametrami. Taki nabytek da nam przewagę w lepszych podzespołach komputera.

Czy taki zakup jest bezpieczny? Na co zwrócić uwagę?

Jak dowiedzieć się, czy używane laptopy poleasingowe nie są już wyeksploatowane? To pytanie, które zawsze trzeba sobie zadać przy zakupie takich urządzeń. Najpierw trzeba sprawdzić sklep czy jest godny zaufania. Ocenę wyglądu zewnętrznego możemy przeprowadzić sami. Zwróćmy uwagę na klawiaturę. Zużyte litery będą wskazywały na to, że laptop poleasingowy jest już dość stary. Najczęściej są to laptopy z biur korporacyjnych. Laptopy leasingowe zwykle posiadają bardzo dobre obudowy. Muszą starczyć na wiele lat, więc ich trwałość jest na wysokim poziomie. Są wykonane często z aluminium lub nawet włókna węglowego.

A co z gwarancją?

Laptopy poleasingowe mogą mieć ubezpieczenie na rozruch lub dłuższy okres użytkowania przez nowego nabywcę. Kupujący często upierają się o takie rozwiązanie i jest to słuszną opcją. Gwarancja nie jest problemem. Otrzymamy ją przeważnie w każdym punkcie, w którym zdecydujemy się na zakup. W sieci jest bardzo bogata oferta. Możemy wybrać nawet konkretny model i go obejrzeć poprzez załączone zdjęcia. Niektóre serwisy udostępniają takie konkretne obrazy sprzedawanego modelu.

Dowolny wybór

Laptopy poleasingowe możemy także kupować, wybierając sobie ich poszczególne podzespoły. Mogą być dzielone ze względu na jakość, np. laptop z mniej porysowaną obudową będzie droższy. Jeśli nie zależy nam na wyglądzie, zaoszczędzimy dzięki temu parę groszy.

Klasa sprzętowa do 2000 zł

  • Procesory – w cenie do 2000 zł możemy już znaleźć silne procesory Intel Core i5 czy nawet i7. Te drugie pozwalają pracować z zaawansowanymi programami. W większości wypadków popularne i5 także sobie poradzą. Zadania biurowe dla tej klasy podzespołów to bułka z masłem.
  • Ekrany – często spotykane są matryce IPS. Mają one świetne odwzorowanie barw i ogólną jakość obrazu. Charakteryzują się jednak słabszą czernią. Te ekrany w zupełności zadowolą nie jednego fana filmów, tym bardziej że występują w FullHD.
  • Karty graficzne – w większości przypadków w tej cenie zobaczymy zintegrowaną grafikę. W zupełności wystarcza ona na realizowanie zadań biurowych. Nie mniej jednak można trafić także na niższe modele kart dedykowanych, które zapewnią lepsza jakość i płynność graficzną.

Popularne modele do 2000 zł

  • Dell – seria latitude cieszy się bardzo dużą popularnością. Są to laptopy, z którymi można działać w łatwy sposób poza biurem. Są zgrabne i małe.
  • HP – rodzina EliteBook pozwala cieszyć się szybkimi dyskami SSD i pięknymi obudowami. Przeglądanie portali społecznościowych to sama przyjemność.
  • HP – ProBook to laptopy z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. W przypadku kupna używanego te wartości nabierają jeszcze większego znaczenia.
  • Fujitsu – LifeBook cechują dotykowe ekrany, dzięki którym obróbka zdjęć jest jeszcze prostsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *