Reklama w wyszukiwarce.
Marketing

Masz sklep internetowy? Postaw na jego skuteczną promocję w Internecie

Artykuł partnera.

Zamierzasz otworzyć swój sklep internetowy? A może już od jakiegoś czasu prowadzisz biznes tego typu? W jednym i drugim przypadku potrzebna ci będzie odpowiednia kampania reklamowa. Reklamy w wyszukiwarkach zapewniają właściwą widoczność w sieci. Jak przy ich pomocy reklamować swój sklep?

Czym są reklamy w wyszukiwarkach?

Gdzie każdy internauta rozpoczyna swoje poszukiwania w sieci? Zawsze kieruje się do wyszukiwarki. To tam sprawdza produkty, usługi, szuka informacji na konkretny temat. W Polsce najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google. Amerykańska korporacja ma też w swojej ofercie inne usługi, np. YouTube, Google Maps. Każde z tych miejsc odwiedzają miliony osób. To potencjał, którego nie można lekceważyć. Reklama w wyszukiwarce uruchamia się po wpisaniu konkretnej frazy. W odpowiedzi na zapytanie otrzymujesz propozycje stron, na których według Google znajdują się interesujące cię informacje. Jak sprawić, żeby szukający trafili do twojego sklepu?

Zacznij od pozycjonowania swojej witryny

Masz poprawnie zrobioną stronę internetową, ale nie generuje zadowalającego ruchu w sieci? Reklamy w wyszukiwarkach warto zacząć od dobrego pozycjonowania. Jeśli twoja firma znajdzie się w topowej dziesiątce wyników wyszukiwania, szanse na rozpoznawalność rosną. Zwiększy się ruch na stronie, a potencjalni klienci dowiedzą się o twoim istnieniu. Internauci rzadko kiedy przerzucają się na drugą stronę z tych, jakie podpowie im wyszukiwarka. Im wyżej jesteś w tym zestawieniu, tym lepiej dla twojego sklepu. Internauci najchętniej korzystają z kilku pierwszych podpowiedzi.

Szybka weryfikacja kosztów

Reklama w wyszukiwarkach to marketing na wyższym poziomie. Jako zleceniodawca dokładnie wiesz, za co płacisz. Sama widoczność reklamy nie generuje żadnych kosztów. Dopiero kliknięcie uruchamia system. Przedsiębiorca nie płaci więc za nieefektywne wyświetlenia. Fakt, że nagle na twojej stronie pojawią się nowi bywalcy nie daje automatycznie sukcesu. Przeglądanie oferty bez kupowania nie generuje ci przecież zysku. Ogranicz ilość słów kluczowych, po jakich będzie się pojawiać. Dobrym rozwiązaniem jest też reklama tekstowa Adwords. Dzięki niej łatwiej dotrzesz do wybranej grupy docelowej na podstawie precyzyjnie dobranych słów kluczowych.

Więcej informacji o produktach

Reklama w wyszukiwarkach może być jeszcze bardziej skuteczna. Dzięki Shipping pokażesz nie tylko swój produkt, ale też informację o jego cenie. Pojawi się opis i link do karty produktowej. W tej opcji mniej liczą się słowa kluczowe, a bardziej poszczególne kategorie produktowe. Internauta nie traci czasu na dłuższe docieranie do interesującej go oferty. Widząc cenę, szybko porównuje ją z tym, co znalazł wcześniej. Jeśli ktoś jest zdecydowany na zakupy, taka strategia daje większe szanse na pozyskanie konwersji.

Kampanie AdWords łatwo dopasować do różnych biznesów. Co więcej, nie trzeba mieć sporego budżetu po to, aby je zacząć wdrażać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *