Mężczyzna pozycjonuje strone internetową na laptopie
Marketing

Pozycjonowanie stron internetowych we własnym zakresie

Uzyskanie rezultatu w postaci dużego ruchu na stronie może się wydawać nie lada wyczynem. Jednak czy konieczne będzie do tego skorzystanie z usług agencji SEO? Czy da się pozycjonować strony internetowych na własną rękę za pomocą bezpłatnych narzędzi reklamowych?

Dlaczego pozycjonowanie stron jest ważne?

Co ma na celu ten proces i dlaczego jest on tak istotny w branży e-commerce? Pozycjonowaniem stron internetowych określa się szereg działań, które wpływają bezpośrednio na pozycję danej strony w wynikach wyszukiwania.

Nieważne jak korzystna będzie oferta, czy też jak wartościowe będą treści na danej stronie, jeśli nie będzie odpowiednio wypozycjonowana, większość potencjalnych odwiedzających jej nie zobaczy, co za tym idzie, na danej witrynie nie będzie odpowiedniego ruchu, który jest niezbędny do wykonania określonego celu dla jej właściciela.

Mówiąc prościej, im lepiej strona jest wybita poprzez określone działania, tym wyżej znajduje się po wpisaniu danej frazy w wyszukiwarce.

Jakie parametry świadczą o wysokiej pozycji strony?

Jest wiele badań w internecie mówiących o tym, że większość zakupów ma miejsca na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Jednak o czym trzeba pamiętać, aby stosunkowo świeża strona mogła konkurować z innymi markami, które są dłużej na rynku?

Głównymi czynnikami wynoszącymi stronę na wyższe miejsca będą:

  • Dbałość o copywritnig – umieszczanie słów kluczowych dotyczących danej branży w tytułach podtytułach artykułów lub aukcji, jak i w opisach produktów, czy też kategorii.
    Strona musi zawierać kontent merytoryczny, lifestylowy, czy też pokazanie korzyści z zaprezentowanego produktu.
  • Analiza konkurencji – konkurencja w danym obszarze na pozór nie wydaje się dobrym aspektem, jednakże działania innych firm mogą być źródłem inspiracji do wprowadzenia nowych poczynań marketingowych, zmiany interfejsu i przejrzystości strony oraz wykorzystania bezpłatnych narzędzi reklamowych.
  • Stale gromadzona wiedza – w internecie jest pełno bezpłatnych baz wiedzy, jedne są bardziej specjalistyczne inne mniej. Każdy właściciel strony powinien ciągle zdobywać nowe informacje o e-commerce, jeśli chce być w czołówce na rynku we własnej branży.
  • Marketing rekomendacji – dzięki działaniu stałych klientów w postaci pozytywnych opinii można przyciągnąć nowych klientów

Czym jest Seopilot? 

Jest to platforma, znacząco różniąca się od agencji SEO, która wykonuje zadane pozycjonowania stron internetowych w zamian za zapłatę.

Można na niej znaleźć bezpłatną bazę wiedzy dotyczącą optymalizacji stron, content marketing-u, copywriting-u, czy też informacje dotyczące bezpłatnych narzędzi reklamowych. Przejrzysty panel wykorzystany przez Seopilot  jest niezwykle pomocny do promowania strony internetowej według własnych preferencji oraz śledzenia wyników.

Biznes w internecie głównie opiera się na wiedzy, więc korzystanie z materiałów, jakimi są darmowe webinary, artykuły specjalistyczne i poradnikowe, czy też słownik SEO oraz filmy instruktażowe mogą być pomocne w zdobywaniu nowych informacji na temat e-commerce, śledzeniu trendów, czy też nawet szkolenia własnego zespołu w przyszłości.
Rzetelnych bezpłatnych baz wiedzy jest stosunkowo mało w sieci, więcej informacji specjalistycznych można wynieść jedynie z kierunkowych kursów, które bywają dosyć drogie.

Należy też pamiętać, że pozycjonowanie jest procesem długofalowym, co oznacza, że znajomość zasad SEO pozwoli na nie tylko optymalizację wydatków w firmie, ale z czasem może to być kolejna z usług w wachlarzu właściciela strony do pozyskiwania nowych środków.

Jednak Sepilot wychodzi z pomocną dłonią w kierunku początkujących osób chcących pozycjonować strony internetowe, pozwalając im zaoszczędzone pieniądze wynikające z braku konieczności stosowania usług agencji SEO, czy też drogich kursów zainwestować później w marketing.
Pomoże to w umacnianiu marki osobistej i konkurowaniu z firmami, które są dłużej na rynku.

Artykuł napisany we współpracy z: https://www.seopilot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *