para siedząca na ławce z tabletem
Finanse

Pożyczka szybka – prosta drogą, aby zdobyć dodatkową gotówkę

Pożyczka szybka daje możliwość natychmiastowego uzupełnienia domowego budżetu o dodatkową gotówkę. Jest to powód, dla którego ten rodzaj usług na rynku finansowym, od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów.

Pożyczka szybka czym jest?

Firmy pożyczkowe oferują dodatkową gotówkę w postaci pożyczki szybkiej na określony czas. Zazwyczaj jest to okres od kilku do kilkunastu tygodni. Wysokość takich pożyczek to najczęściej kilkaset do kilkunastu tysięcy złotych. Poprzez prosty formularz na stronie internetowej  otrzymujemy możliwość wnioskowania o pożyczkę szybką, która może zostać przeznaczona na dowolny cel. Jak pokazują statystki, Polacy najchętniej finansują w ten sposób zakupy nowego sprzętu RTV lub AGD, wakacje, czy wyjazd na weekend. Pożyczka szybka daje wiele możliwości, a jej cel może być dowolnie określony przez klienta.

Pożyczka szybka – kto może się o nią ubiegać?

O pożyczkę szybką w firmie pożyczkowej mogą ubiegać się osoby, które są obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej i mieszkają na terenie kraju. Muszą mieć także ukończone 18 lat. To podstawowe wymogi, jakie ma każda instytucja pozabankowa wobec swoich klientów. Ponadto potencjalny pożyczkobiorca powinien mieć comiesięczną nadwyżkę finansową, która zagwarantuje mu możliwość zwrotu pożyczonej kwoty. Większość firm oferujących pożyczkę szybką nie wymaga potwierdzenia zatrudnienia, jednak oczekuje uczciwej deklaracji odnośnie zarobków i comiesięcznych kosztów życia łącznie z aktualnymi zobowiązaniami wobec innych firm lub banków. Uczciwość wobec pożyczkobiorcy powinna być jednak dla nas rzeczą oczywistą.

Pożyczka szybka – procedury

Pożyczka szybka jest jedną z najłatwiejszych pożyczek do uzyskania na rynku. Wystarczy odszukać na stronie internetowej pożyczkodawcy odpowiedni formularz, którego uzupełnienie rozpocznie proces udzielania pożyczki. Od momentu, kiedy uzupełniony dokument trafi do weryfikacji, musi upłynąć kilka – kilkanaście minut, zanim dostaniemy odpowiedź zwrotną. Jeżeli pożyczka szybka zostanie nam przyznana, firma pożyczkowa poprosi o dokonania przelewu na małą kwotę na jej konto bankowe. Służy to potwierdzeniu naszych danych oraz numeru naszego rachunku bankowego. To właśnie na ten numer dostaniemy przelew zwrotny w postaci pożyczki szybkiej. Następnie pozostaje nam już tylko regularna spłata zobowiązania powziętego wobec firmy pożyczkowej. Jeżeli będziemy spłacać raty według ustalonego harmonogramu bez opóźnień, nie będą nam grozić żadne dodatkowe opłaty lub odsetki karne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *