Dłonie trzymające pada do gry na konsoli
Rozrywka

Premiery gier we wrześniu 2020

Wakacje to czas największej posuchy na rynku gier wideo. Producenci szerokim łukiem omijają lipiec oraz sierpień, koncentrując się raczej na kolejnych miesiącach. Chlubnym wyjątkiem jest Ghost of Tsushima, ale tym dziełem cieszyć mogli się wyłącznie posiadacze konsoli PlayStation 4. Wielkimi krokami zbliża się jednak wrzesień, a wraz z nim pierwsza fala nowych tytułów godnych uwagi. Co ciekawe, nie zabraknie w nim także polskiego akcent.

Czego zatem możemy się spodziewać?

Iron Harvest – historia jakiej nie znacie

Wrzesień rozpocznie się dość swojsko, pierwszą pozycją, na którą warto zwrócić uwagę, jest bowiem dzieło nawiązujące do twórczości artysty Jakuba Różalskiego. Malarz z Koszalina jest autorem diselpunkowego uniwersum 1920+, czyli alternatywnej wersji świata, w której na froncie I Wojny Światowej ujrzeć można było oswojone zwierzęta oraz mechy. Niemieckie studio KING Art Games postanowiło przełożyć te realia na pole strategii czasu rzeczywistego i tak powstało Iron Harvest.

Historia skupia się na rywalizacji trzech mocarstw: Imperium Saksonii, Republiki Polanii oraz Rusviet, które wzorowane są na Niemczech, Polsce oraz Rosji. Kampania fabularna pozwala poprowadzić każdą ze stron w modelu rozgrywki przypominającym Company of Heroes. Pozycja zadebiutuje 1 września na PC.

Marvel’s Avengers, czyli Iron Man i spółka

Seria filmów o superbohaterach ze stajni Marvela sprawiła, że wszyscy fani przypomnieli sobie o dawnych idolach. Dzięki nowej pozycji od Crystal Dynamics już 4 września będą się mogli także w nich wcielić. Tym razem będziemy świadkami największej porażki Avengersów oraz rozpadu grupy. Jednak Thor i spółka będą musieli wrócić do akcji, kiedy światu zacznie zagrażać organizacja AIM.

Marvel’s Avengers pozwoli na wykonywanie ataków charakterystycznych dla konkretnych postaci, dzięki czemu bez problemu poznamy znane techniki stosowane przez Hulka czy Iron Mana. Gra umożliwi także zmianę kostiumów bohaterów oraz rozwijanie ich umiejętności. Tytuł trafi na PC, PS4 i Xbox One.

Powrót do przeszłości: Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

Pierwsze odsłony gier sygnowanych nazwiskiem jednego z największych skaterów wszech czasów mają status kultowy. Czy jednak przywracanie ich do grona żywych ma jeszcze sens? Z takiego założenia wyszli producenci z Vicarious Visions, którzy na swoim koncie mają już inny, bardzo udany remake – Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. W pracach wspomogli ich także deweloperzy z dawnego Neversoft Entertainment, czyli twórcy oryginalnych wersji. Podwaliny są solidne.

Nowa wersja legendarnych gier to powrót znanych osobistości, poza Tony Hawkiem zobaczymy m.in. Boba Burnquista, Rodney Mullena, Chada Muska i wielu innych. Mechanika obu gier nie ulegnie zmianie, znów pojawi się opcja dzielonego ekranu, a także rozbudowane tryby Create-A-Park oraz Create-A-Skater, w których sami stworzymy własny skatepark lub swoje alter ego. Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 zadebiutuje 4 września na PC, PS4 i Xbox One.

Mafia: Definitive Edition – jak zrównać się z legendą?

Oto kolejny remake w zestawieniu, produkcja, która swego czasu konkurowała z uznaną serią GTA. Po 18 latach ponownie przyjdzie nam wcielić się w rolę Tommy’ego Angelo, taksówkarza z Lost Heaven, który nagle wciągnięty zostanie w świat mafiozów z czasów prohibicji. W stosunku do oryginału lekkim zmianom uległa mapa, która teraz maksymalnie wykorzystuje swój potencjał. Warstwę audiowizualną wykonano od podstaw z zachowaniem klimatu wersji z 2002 roku. Gra w edycji samodzielnej zadebiutuje 25 września na PC, PS4 i Xbox One, można ją będzie zakupić jako część pakietu Mafia Trilogy.

Inne premiery godne uwagi:

  • Crusader Kings III (01.09. / PC)
  • MX vs ATV All Out (01.09. / Switch)
  • NBA 2K21 (04.09. / PC, PS4, Xbox One, Switch)
  • Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning (08.09. / PC, PS4, Xbox One)
  • eFootball PES 2021 – Season Update do PES-a 2020 (15.09. / PC, PS4, Xbox One)
  • Commandos 2: HD Remaster i Praetorians: HD Remaster (obie 18.09. / PS4, Xbox One)
  • Serious Sam 4 (24.09. / PC)

Sprawdź więcej premier na https://allegro.pl/premiery/kalendarz-premier-gier-video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *