Pozytonowa tomografia emisyjna
Technologia

Skaner PET/MR – czyli maksymalna precyzja w obrazowaniu!

Nowoczesne skanery PET/MR to urządzenia stosowane w szeroko pojętym obrazowaniu medycznym oraz w badaniach naukowych. Są one bezsprzecznie zaliczane do najbardziej innowacyjnych i dokładnych aparatów diagnostycznych. Aktualnie jednak dostęp do tego typu urządzeń nadal jest dość ograniczony, jednak z czasem staną się one z pewnością powszechne, co pozwoli na wczesne wykrywanie różnego rodzaju schorzeń, a także monitorowanie postępów leczenia. Na czym dokładnie polega wyjątkowość tej hybrydowej technologii?

Czym jest badanie PET/MR

Pozytonowa tomografia emisyjna (badanie PET) jest innowacyjną metodą diagnostyczną wywodzącą się z medycyny nuklearnej. Pozwala ona na analizę metabolicznych procesów komórkowych. Z tego też powodu znajduje zastosowanie zarówno we wczesnym wykrywaniu różnego rodzaju schorzeń, jak i monitorowaniu efektywności podjętych terapii. Skaner PET/MR jest natomiast urządzeniem hybrydowym łączącym pozytonową tomografię emisyjną z rezonansem magnetycznym, co daje jedno z najdokładniejszych badań obrazowych, jakie aktualnie istnieje w medycynie.

Skaner PET

Skaner PET-MR United Imaging Healthcare

Diagnostyka obrazowa to niezwykle istotny element współczesnej medycyny. Bez niej trudno sobie wyobrazić skuteczne leczenie, zarówno w przypadku różnego rodzaju urazów, jak i chorób. Nie dziwi zatem, że naukowcy i producenci sprzętu medycznego robią wszystko, aby stworzyć jak najbardziej precyzyjne urządzenia diagnostyczne, wśród których skaner PET/MR jest jednym z najdoskonalszych i najbardziej precyzyjnych.

Przykładem firmy, która oferuje niezwykle innowacyjne rozwiązania w tym zakresie, jest United Imaging Healthcare, producent nowoczesnych urządzeń do diagnostyki obrazowej, w którego ofercie znajdują się również wysokiej klasy hybrydowe skanery PET-MR i PET-CT. United Imaging Healthcare dysponuje niezwykle rozległym działem naukowo-badawczym, a ponad 40 procent osób zatrudnionych w firmie to pracownicy naukowi. Dlatego też producent może zaoferować niezwykle zaawansowany technologicznie sprzęt o wysokiej funkcjonalności, pozwalający przeprowadzać badanie PET-MR bezpiecznie, dokładnie i wygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *