spotkanie
Marketing

Systemy wymiany linków

Napisałem już kilka słów na temat katalogów stron internetowych, najwyższy czas, aby opisać kolejną, często stosowaną, metodę pozyskiwania linków. Są to systemy wymiany linków. Opinii jest tak wiele jak wielu ludzi, którzy mieli z nimi do czynienia, a nawet więcej. Jedni używają ich do pozycjonowania, inni do podnoszenia jakości swoich stron, a jeszcze inni tylko do przyśpieszenia indeksowania. Po drugiej stronie użytkowników systemów wymiany linków, są ludzie, którzy tworzą strony, aby podpiąć je pod taki system w celu określonych korzyści. Co to za korzyści opiszę później.

Co to jest system wymiany linków?

Istnieje dużo definicji określających systemy wymiany linków. Przedstawię swoją, która w „łopatologiczny” sposób pomoże Ci zrozumieć działanie takiego systemu.

System wymiany linków, to rynek na którym możemy sprzedawać miejsce pod linki na naszych stronach. Możemy też wykupywać miejsce na linki do naszych stron internetowych.

Przykład pierwszy: Posiadasz dziesięć stron, które są dość duże i wpadłeś na pomysł, aby sprzedawać miejsce pod reklamę. Zacząłeś wystawiać ogłoszenia na allegro, jednak po jakimś czasie, masz już setkę klientów i zaczynasz się gubić. Wtedy wpadasz na pomysł, aby podpiąć swoje strony pod system wymiany linków. Umieściłeś na nich prosty kod php na swoich stronach, ponieważ jest to wymagane przy podpinaniu stron pod system. W chwili obecnej system sam znajduje Ci kupców na miejsce reklamowe na Twoich stronach. Tobie zostało dbanie o jakość stron.

Przykład drugi: Pozycjonując wpadasz na pomysł, że można by wykupywać linki pozycjonujące do swoich stron. Zaczynasz szukać ofert linków na Allegro. Niestety część osób usuwa linki do Twoich stron zaraz po dokonaniu płatności. Część z tych linków w ogóle nie podnosi Twojej pozycji w wyszukiwarce. Trafiasz na system wymiany linków. Jesteś pod wrażeniem tego, że dba on o to, aby linki były wyświetlane na innych stronach. Jeśli się nie wyświetlają, przestajesz za nie płacić. Co więcej, system sam ocenia jakość stron na których znajdują się Twoje linki, przez to masz pewność, że nie przepłacisz. Życie stało się prostsze.

Tak właśnie powstała podaż i popyt na rynku zwanym systemy wymiany linków.

1 Comment

  1. Świetny wpis. Długo nie mogłam znaleźć tak dobrego objaśnienia systemów wymiany linków czyli SWL 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *