Mężczyzna zamawia taksówkę przez aplikację w telefonie
Technologia

Zamawianie taksówki przez aplikację – na czym to polega?

Artykuł partnera.

Zamawianie taksówki przez telefon to popularna metoda, ale w dobie smartfonów pojawiła się nowsza i lepsza – zamawianie taksówki przez aplikację. Teraz nie musisz dzwonić i czekać na połączenie. Wystarczy kilka kliknięć i już wiesz, kiedy ktoś może po Ciebie podjechać, ile czasu zajmie mu dowiezienie Cię na miejsce i ile mniej więcej zapłaci sza usługę. Zobacz jak to wszystko zrobić!

Zamawianie taksówki przez aplikację

Zamówienie taksówki za pośrednictwem aplikacji jest bardzo proste. Podstawą jest jednak pobranie jej na swój smartfon. Jeżeli masz zaufanego przewoźnika, to sprawdź, czy w sklepie play znajdziesz wydaną przez niego aplikację. Na przykład firma Euro-Taxi ze Śląska wydała dla swoich klientów wygodną aplikację o takiej samej nazwie jak nazwa firmy, czyli Euro Taxi. Możesz ją pobrać na smartfon przez sklep Play albo przez App Store, jeśli masz iPhone’a. Co dalej? Jak zamówić taksówkę? Wykonaj następujące czynności:

 1. wskaż swoją lokalizację na mapie – albo tę, z której chcesz wyruszyć;
 2. określ punkt docelowy;
 3. na dole ekranu wyświetli się szacowany koszt przejazdu i jego czas – sprawdź, czy Ci pasują, jeśli tak, kliknij Dalej;
 4. wybierz czas przyjazdu taksówki – możesz wybrać, żeby przyjechała jak najszybciej albo umówić się na konkretny dzień i godzinę;
 5. aby zatwierdzić swój wybór, kliknij ZAMÓW.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji?

Aplikacja działa szybko i kiedy tylko wskażesz punkt początkowy, dowiesz się, w jakim czasie może do Ciebie dotrzeć taksówka. Od razu wiesz, na jaki koszt musisz się nastawić. Co więcej, w przypadku aplikacji Euro Taxi możesz w szczegółach zamówienia zaznaczyć następujące opcje:

 • j. angielski,
 • j. niemiecki,
 • kombi,
 • płatność BLIKIEM,
 • płatność kartą,
 • Van 6-osobowy.

Jeśli wybierasz się gdzieś z kilkoma osobami i wszyscy macie bagaże, nie musicie się martwić, że podjedzie po was samochód, w którym nie zmieszczą się wasze rzeczy. Wystarczy, że przed złożeniem zamówienia zaznaczycie, że chcecie, żeby odebrało was kombi albo van 6-osobowy. Swobodnie możesz też wybrać wygodną dla Ciebie formę płatności.

Nowoczesna metoda komunikacji z firmami taksówkarskimi

Korzystanie z aplikacji to nie tylko nowoczesna, ale też bardzo wygodna metoda na komunikowanie się z firmami taksówkarskimi. Dzięki niej możesz planować przejazdy i sprawdzać swoje bieżące zamówienia. Kiedy tylko otworzysz aplikację, masz podgląd miejsc, w których znajdują się taksówki. Wiesz, ile czasu będziesz czekać na przyjazd samochodu i wiesz, kiedy dotrzesz na miejsce docelowe. Koniecznie wypróbuj tę metodę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *