Kobieta ćwiczy oddech na rozleźnieni dna macicy
Zdrowie

Ćwiczenia oddechowe na rozluźnienie mięśni dna miednicy

Ćwiczenia oddechowe na rozluźnienie mięśni dna miednicy mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku nadmiernego napięcia tych grup mięśniowych. Dlatego warto zapoznać się z najlepszymi propozycjami na ćwiczenia.

Mięśnie dna miednicy

Mięśnie dna miednicy oraz przepona to bardzo istotne elementy kobiecego ciała, które mają dość duży wpływ na jego stabilizację. Mięśnie dna miednicy oraz mięśnie brzucha biorą aktywny udział w oddychaniu, dlatego tak istotny jest właściwy sposób oddychania. Mięśnie dna miednicy mogą mieć wzmożone napięcie, co może mieć wiele przyczyn. Wśród negatywnych konsekwencji takiego stanu rzeczy można przede wszystkim wskazać możliwość pojawienia się nietrzymania moczu, co bywa problematyczne dla kobiet w różnym wieku. W przypadku pojawienia się tego rodzaju problemów zdrowotnych warto skorzystać ze specjalnych wkładek na nietrzymanie moczu. Z ich ofertą można zapoznać się na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: poznajelly.pl.

Ruchy oddechowe

Ruchy oddechowe są w bezpośredni sposób związane z mięśniami dna miednicy, a także możliwościami ich rozluźniania. W przypadku wdechu kość krzyżowa oraz talerze biodrowe kierują się do przodu. Dzięki temu pojawia się miejsce dla narządów wewnętrznych, które przesuwają się na skutek obniżenia się przepony oddechowej. Obniżeniu ulega również samo dno miednicy. Natomiast w przypadku wykonywania wdechu kość krzyżowa kieruje się do przodu, a talerze biodrowe do tyłu. Jest to związane z uniesieniem się dna miednicy, a także powrót do naturalnej pozycji.

Oddech przeponowy

Dla prawidłowego funkcjonowania mięśni dna miednicy warto ćwiczyć oddech przeponowy. Bardzo istotne jest przede wszystkim dokładne czucie swojego oddechu. W tym celu warto położyć swoje ręce na żebrach i oddychać przez nos aż do momentu odczucia ruchów na dole żeber. Wydychanie powietrza również powinno przebiegać w odpowiedni sposób. Wydech ustami powinien być długi, ale również spokojny. Powinien trwać do momentu, aż w ustach skończy się powietrze. W tym momencie możliwe jest poczucie obniżania się żeber na skutek działania ruchów oddechowych. Kolejny wdech powinno się czuć pod rękami i powinien powodować rozszerzenie się klatki piersiowej. Całe ćwiczenie najlepiej wykonać kilka razy, ponieważ wtedy będzie miało efektywniejsze działanie.

Ćwiczenia oddechowe

W kolejnym ćwiczeniu na rozluźnienie mięśni dna miednicy najlepiej położyć się na plecach oraz w swobodny sposób uspokoić oddech. Następnie należy wykonać wdech wraz z pochyleniem miednicy do tyłu i rozluźnieniem jej dna. Kolejnym krokiem jest wykonanie wdechu wraz z pochyleniem miednicy do przodu wraz z uniesieniem dna miednicy oraz żeber. Najlepiej całe ćwiczenie powtórzyć dziesięć razy dla zwiększenia efektywności. Podczas wykonywania ćwiczeń warto zadbać o spokojny oraz powolny oddech, który na pewno w pozytywny sposób wpłynie na ukojenie zmysłów. Bardzo istotną kwestią jest również odpowiednia pozycja miednicy, która powinna być neutralna. Warto zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *