Prezenty na święta
Rodzina

Jak wybrać trafione prezenty gwiazdkowe?

Wybór prezentów dla bliskich często sprawia nam problemy. Pragniemy, by nasz prezent był wyjątkowy, niepowtarzalny, by sprawił radość obdarowywanej osobie.

Zbliżają się kolejne święta Bożego Narodzenia. Wkrótce będziemy rozglądać się za prezentami świątecznymi dla najbliższych. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ przed świętami czeka nas mnóstwo obowiązków – porządki świąteczne, zakupy, dekorowanie mieszkania, przygotowywanie potraw wigilijnych i świątecznych.

Po prezenty wybierzmy się już teraz

W tej całej gonitwie może zabraknąć nam czasu na znalezienie odpowiednich prezentów. Dlatego o prezentach świątecznych warto pomyśleć już teraz. Zanim wybierzemy się po prezenty gwiazdkowe  powinniśmy przemyśleć, co wiemy o danych osobach. Jakie mają hobby, czym się interesują, jak lubią spędzać wolny czas, jaki mają gust.

Zadajmy sobie trochę trudu

Przy wyborze prezentów warto zadać sobie trochę trudu i wykazać się kreatywnością. Dobrze jest wybrać coś, co podkreśla cechy obdarowywanej osoby, nawiązuje do jej pasji, przypomina o wspólnych naszych przeżyciach z tą osobą. Decyzji nigdy nie podejmujmy w pośpiechu.

Zawsze można dokupić do kolekcji książkę ulubionego pisarza, płytę ulubionego wykonawcy, podarować bilet na koncert, mecz, spektakl w teatrze. Jeżeli wiemy, że bliską osobę zadowoli karnet na siłownię, wspólny wyjazd weekendowy, itp.

Może zamiast kupować kilka mniejszych prezentów warto „zrobić zrzutkę” na większy i droższy prezent wspólnie z innymi osobami. Choć droższy prezent nie zawsze zadowoli obdarowywaną osobę. Wielu z nas przechowuje różnego rodzaju drobiazgi, które nie mają większej wartości materialnej, ale nawet droga rzecz nie jest w stanie przebić naszego sentymentu do nich.

W dawaniu upominków bardzo ważne jest zaangażowanie osoby kupującej prezent. Pieniądze, choć są bardzo praktyczne, to nie są najlepszym pomysłem na prezent. Bardzo ważna jest też wartość prezentu. Dawanie prezentów zbyt wartościowych może wprawić odbiorcę w zakłopotanie i uniemożliwić mu zrewanżowanie się.

Jeżeli w dalszym ciągu mamy problem z wyborem odpowiedniego prezentu, dobrze jest spytać bliskie osoby, co chciałyby dostać pod choinkę. Jedni wolą niespodzianki, od innych dostaniemy wskazówki dotyczące prezentów.

Pamiętajmy o ładnych opakowaniach

Pamiętajmy o tym, by prezenty były odpowiednio zapakowane, ozdobnie, pomysłowo. Jest to wyrazem zarówno naszego dobrego wychowania oraz szacunku dla osoby obdarowywanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *