Jak zrobić logo firmy kosmetycznej?
Marketing

Logo firmy kosmetycznej. Inspiracje i trendy

Branża beauty jest bardzo konkurencyjna. Marki kosmetyczne muszą inwestować w swoją strategię brandingową, jeśli chcą wyróżnić się wśród innych i zostać zauważone przez klientów.

Przesłanie i wizerunek marki powinny być nie tylko inne niż w przypadku konkurencji, ale też odwoływać się bezpośrednio do preferencji docelowych odbiorców. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić!

W tym artykule podpowiemy, jak zrobić logo firmy kosmetycznej, z którym da się wojować na rynku beauty i co zrobić, żeby znak stał się ponadczasowy. Zaczynajmy!

Cechy dobrego logo salonu kosmetycznego

Dobry znak firmowy to taki, który pokazuje esencję marki, jej osobowość i wartość, jaką firma oferuje docelowym klientom.

Logo salonu kosmetycznego powinno być dostosowane do rodzaju działalności, ale to nie oznacza, że musi dosłownie pokazywać, czym zajmuje się dany biznes. Ma oddawać jego klimat. Nie bez powodu Google nie ma w swoim logo komputera, a McDonald’s burgera.

Bardziej dynamiczne brandy kosmetyczne powinny odzwierciedlać w swoim logo energię, podczas gdy te, które chcą kojarzyć się z relaksem i ukojeniem – wprowadzać raczej atmosferę spokoju.

Zaprojektuj logo salonu kosmetycznego z agencją marketingu, która rozumie te niuanse.

Elementy projektu, takie jak typografia, kolory i kształty, starannie dobrane, pokażą pozycję Twojej marki na rynku, uchwycą jej osobowość i precyzyjnie przekażą jej wartości potencjalnym klientom! W takie tworzenie logo firmy kosmetycznej warto inwestować.

Jak zrobić logo firmy kosmetycznej?

Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak stworzyć logo salonu kosmetycznego w naciskiem na trzy podstawowe elementy projektu. Każde logo je posiada, ale nie w każdym są odpowiednio dopracowane. My skupimy się na tym, aby w Twoim znaku działały nienagannie.

Typografia – wybieraj maksymalnie 2 kroje pisma

Wybierając kroje pisma dla swojej marki kosmetycznej – czy to luksusowe, artystyczne, czy nowoczesne – upewnij się, że są czytelne i wywołują pożądane emocje u klientów.

Pamiętaj, że logo salonu kosmetycznego będzie pojawiało się w każdym punkcie styku odbiorców z Twoją firmą, w różnych rozmiarach – na dużych billboardach, ale też niewielkim obszarze stopki firmowej strony internetowej. Czytelność zawsze stawiaj więc na pierwszym miejscu!

Salony kosmetyczne zazwyczaj stawiają na eleganckie, stylowe fonty i w ten sposób podkreślają klasę, piękno i elegancję. Zobacz np. logo Douglasa czy Dove.

Czy to znaczy, że Twój salon musi iść w tym kierunku? To zależy od tego, co konkretnie chcesz przekazać.

Jeśli clou Twojej marki skupia się wokół naturalnych składników, będziesz chciał iść raczej w prostsze formy. Przykładami takich marek są Young Living czy Bielenda.

Barwy – wybieraj maksymalnie 3 kolory

Dobrze dobrana paleta barw oddziałuje na emocje odbiorców i może budować niepowtarzalny nastrój.

Każdy kolor wywołuje inny rodzaj emocji i wrażeń. Na przykład, błękit symbolizuje zaufanie, lojalność, mądrość, komfort. Pomyśl o logo Nivea.

Czerwień jest wyrazem energii, ekscytacji, zastosowane np. w logo Old Spice. Złoto jest kolorem luksusu i bogactwa, często używane w logo firmy L’ORÉAL. 

Używaj dwa do trzech kolorów w logo, salon kosmetyczny powinien budować klimat równowagi. Pamiętaj, aby zachować umiar – zbyt wiele kolorów może zaciemnić przekaz i wprowadzić chaos.

Kształty – dbaj o proporcje

Różne kształty są kojarzone z różnymi cechami marki. Trójkąty sugerują siłę i wiedzą, prostokąty – praktyczność i stabilność, za to okręgi są łączone z pozytywnymi emocjami.

Co ciekawe ludzki mózg lubi kształty o „złotych” proporcjach. Im bardziej proporcjonalne jest logo, tym piękniejsze i bardziej atrakcyjne się wydaje Twoim odbiorcom. Właśnie dlatego tak ważne jest profesjonalne projektowanie znaków firmowych w oparciu o siatkę (gridding), a nie “na oko”.

Podsumowanie

Nadszedł czas, aby zwrócić na siebie uwagę dzięki silnej strategii brandingu kosmetyków? Pamiętaj, że klienci będą kojarzyć Twoją firmę z jej logo.

Stworzenie rozpoznawalnego znaku firmowego, budzącego zaufanie i skojarzenia, na jakich zależy Twojej firmie jest niezbędne do skutecznej promocji usług i produktów kosmetycznych. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *