Lekarz używa do badania aparatu ultrasonograficznego
Zdrowie

Na co zwrócić uwagę wybierając dystrybutora aparatów ultrasonograficznych?

Artykuł partnera.

Aparaty ultrasonograficzne są nieodłącznym elementem wyposażenia klinik, szpitali, gabinetów lekarskich i zabiegowych. Wybór odpowiedniego sprzętu dla placówki znacznie ułatwia doświadczony dystrybutor sprzętu USG. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na jego doświadczenie, ale także inne usługi, które oferuje – dzięki temu zostaną zaspokojone wszystkie potrzeby związane ze sprzętem i obsługą posprzedażową oraz serwisową.

Szeroka oferta produktowa i atrakcyjne warunki cenowe

USG jest wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny. Dlatego dystrybutor aparatów ultrasonograficznych powinien oferować szeroki wybór produktów, dopasowanych do potrzeb każdej placówki medycznej. Kolejnym, ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest możliwość zakupu zarówno urządzeń nowych, jak i używanych. Ostatnim są natomiast korzystne warunki cenowe oraz dostępność finansowania – dzięki temu możliwy jest zakup sprzętu dopasowanego nie tylko do wymagań samej placówki lub lekarza, ale również możliwości finansowych.

Doradztwo techniczne i szkolenia

Nie da się ukryć, że aparatura USG jest nie tylko droga, ale również skomplikowana. Innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalają na jeszcze lepszą diagnostykę, jednak na początku konieczne jest nauczenie się obsługi konkretnego sprzętu. Warto zwrócić na to uwagę podczas wyboru dystrybutora aparatów ultrasonograficznych – czy dana firma oferuje doradztwo techniczne przed zakupem oraz szkolenia z obsługi po sprzedaży urządzenia. Dzięki temu zarówno sam wybór, jak i korzystanie z urządzenia będzie znacznie łatwiejsze.

Pełna obsługa posprzedażowa i serwis

Obsługa posprzedażowa to nie tylko szkolenia. Ważna jest także dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, obejmującego szeroki zakres usług: montaż, demontaż i modernizację aparatury, ocenę i wydawanie orzeczeń technicznych, a także naprawę zasilaczy oraz innych elementów. Dzięki temu aparatura USG będzie działała niezawodnie przez długi czas, a w razie usterki zostanie szybko naprawiona.

Certyfikaty, autoryzacje i świadectwa

Autoryzowany dystrybutor powinien mieć certyfikaty, autoryzacje i świadectwa uprawniające do wykonywania określonych usług. Może pochwalić się nimi GEMED – dystrybutor sprzętu medycznego, przede wszystkim ultrasonografów marki SAMSUNG. To ważne, ponieważ atesty to dodatkowa gwarancja, że sprzedaż oraz obsługa sprzedażowa zostaną zrealizowane na najwyższym poziomie. A także dodatkowe potwierdzenie umiejętności, wiedzy i doświadczenia danego dystrybutora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *