Kobieta w tunice siedzi na podłodze i patrzy w okno
Rozrywka

Tunika damska – komfort i swoboda ruchów na co dzień

Tunika damska to jeden z podstawowych elementów kobiecej garderoby. Wygodna i zwiewna, świetnie wygląda z legginsami i rajstopami. Nie sposób odmówić tunice funkcjonalności i uniwersalności, ponieważ jest to strój, który pasuje na wiele różnych okazji. Tuniki mogą mieć rozmaite fasony, zatem można je łączyć w ciekawe kreacje z innymi elementami odzieży.

Co oznacza słowo tunika?

Pierwotnie słowo tunika oznaczało lekką szatę, jaką noszono w starożytności. Co ciekawe, tunikę zakładali zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Słowo tunika określało także szatę codzienną, którą nosili dygnitariusze i urzędnicy oraz zakonnicy. W późniejszych wiekach tunika była analogiczna do alby, czyli szatą liturgicznej, a obecnie oznacza długą bluzkę z długim lub krótkim rękawem.

Tuniki mogą mieć T-shirtowy krój lub przypominać lekko dłuższą bluzę. Wiele fasonów tunik, jak na przykład oferowanych przez markę Bien Fashion, nawiązuje stylistyką do eleganckich sukienek, jednakże można je nosić zarówno z rajstopami, jak i legginsami. Oznacza to, że tunika, jaka obecna jest w dzisiejszej modzie to zwiewna i długa bluzka o luźnym kroju.

Jak nosić tunikę?

Tunikę nosić można na wiele sposobów, pasuje bowiem do różnych stylizacji. Chcąc wyglądać elegancko, można ją założyć do ciemnych, przylegających spodni. Wówczas najlepiej wybierać kroje w stylu koszulowym. Idealnie będą pasować długie koszule damskie o asymetrycznym kroju, który nadaje casualowej kreacji nieco wytworności.

Tunika damska to świetny wybór na outfit do pracy. Zestawiona z cielistymi rajstopami dodaje szyku. W przeciwieństwie do spódnic i sukienek jest komfortowa, zatem zapewni wygodę przez cały dzień. Tuniki mogą mieć kieszenie i kaptury, co uzupełnia ich sportowy wygląd. W lecie najlepiej sięgać po zwiewne kroje w kwiatowe wzory. Zimą dobrze sprawdzają się modele ciepłych dzianych sukienek, które można włożyć pod dłuższy płaszcz i zestawić na przykład z eleganckimi kozakami.

Dlaczego trzeba mieć w szafie tunikę?

Dzięki damskiej tunice można szybko stworzyć outfit do pracy oraz na wieczorne wyjście do eleganckiej restauracji. Wystarczy ją zestawić z odpowiednimi dodatkami oraz innymi częściami garderoby. Chcąc nadać swojej kreacji nieco szyku, można włożyć szpilki lub inne eleganckie obuwie oraz cieliste rajstopy. Tunika świetnie pasuje do wygodnego, sportowego obuwia, zatem będzie dobrym wyborem na strój na wieczorny spacer lub krótką wycieczkę po okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *