Kobieta używa pereł książeczki podczas dolegliwości kobiecych
Zdrowie

Perły Księżniczki – tradycyjne rozwiązanie na dolegliwości kobiece w nowoczesnym świecie

Perły Księżniczki zagościły w kosmetyczkach Polek i są skutecznie wykorzystywane w leczeniu dolegliwości kobiecych. Czym właściwie są, czy są bezpieczne i jak je stosować? Zapraszamy do lektury.

Perły Księżniczki – co to takiego?

Perły Księżniczki to ziołowe tampony. W ich składzie znajdują się zioła wykorzystywane w Tradycyjnej Chińskiej Medycynie do leczenia dolegliwości kobiecych. Są to przede wszystkim: korzeń Ku-shen, korzeń selernicy, aloes, czarciuk smoczy, krokosz barwierski i dzięgiel chiński. Zioła są skomponowane w takich proporcjach, by jak najkorzystniej wykorzystać ich uzupełniające się właściwości. Mieszanka otoczona jest delikatna bawełnianą otoczką a całość ma kształt tamponu.

Skład Pereł Księżniczki sprawia, że maja one zastosowanie w przebiegu bardzo wielu schorzeń intymnych. Są zalecane w nadważeniach grzybiczych i bakteryjnych. Pomocne są również przy zakażeniach wirusowych, w szczególności brodawczakiem (HPV). jednak działanie tamponów wykracza znacznie poza walkę z patogenami znajdującymi się w pochwie. Dodatkowo wspomagają one bowiem utrzymanie równowagi w układzie rozrodczym co oznacza, że ich stosowanie korzystnie oddziałuje także na problemy z mięśniakami, endometriozę a nawet problemy z płodnością.

Jak stosować Perły Księżniczki?

Schemat stosowania Pereł jest niemal niezmienny bez względu na powodów używania. Tampon zakłada się na kilka godzin i po ich upływie wyciąga się go pociągając za sznureczek. Maksymalny czas pozostawania tamponu w pochwie nie powinien przekraczać doby. Kurację powtarza się najwcześniej po upływie dwóch dni. Dwukrotne zastosowanie powinno przynieść widoczny efekt szczególnie w przypadku infekcji o różnym podłożu. W wielu dolegliwościach i schorzeniach o nawracającym charakterze tamponów można użyć profilaktycznie raz w miesiącu po upływie 2 dni od zakończenia menstruacji.

Czy Perły Księżniczki są bezpieczne?

Perły Księżniczki to produkt naturalny i zarazem bezpieczny. Gwarancją jakości jest zakup pereł u autoryzowanego przedstawiciela uznanych na rynku marek (np. e-fohow.pl). U niektórych kobiet może wystąpić nadwrażliwość na jeden lub kilka składników – należy wówczas przerwać stosowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *