Kobieta po zabiegu przeciwzmarszczkowym
Kobieta

Skuteczne zabiegi przeciwzmarszczkowe

Wraz z wiekiem na skórze pojawiają się oznaki starzenia, ale zmarszczki mimiczne nie muszą szpecić twarzy. Jest wiele skutecznych sposobów na pozbycie się ich i to w mało inwazyjny sposób.

Już po dwudziestym piątym roku życia organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu, co niestety odbija się niekorzystnie na wyglądzie i kondycji skóry. Zwiększenie podaży tego białka w diecie może być jednak niewystarczające ze względu na jego słabą przyswajalność. Na szczęście są alternatywne metody w postaci zabiegów przeciwzmarszczkowych.

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Sposobów umożliwiających usuwanie zmarszczek mimicznych jest wiele, medycyna estetyczna ma sporo do zaoferowania osobom, które chcą pozbyć się oznak starzenia i cieszyć młodzieńczym wyglądem przez długi czas. Zmarszczki mimiczne pojawiają się najwcześniej, wynika to z poruszania mięśniami twarzy.

Najbardziej widoczne są wokół oczu, między brwiami i na czole. Odpowiednio zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i właściwa pielęgnacja to jedno, ale świetnie sprawdzą się zabiegi medycyny estetycznej. Za ich pomocą można uzyskać spektakularne efekty i to w bardzo szybkim czasie. Co więcej, będą one długotrwałe. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na drogie kosmetyki o znikomej skuteczności działania, które oddziałują wyłącznie powierzchniowo, zdecydowanie lepiej będzie wybrać się do lekarza medycyny estetycznej, który doradzi wybór odpowiedniego zabiegu przeciwzmarszczkowego.

Usuwanie zmarszczek mimiczych Botoxem

Obecnie ogromną popularnością cieszy się zabieg usuwania zmarszczek mimicznych botoksem, można liczyć na natychmiastowy efekt wygładzenia wgłębień. Jest on mało inwazyjny i bezpieczny, uniwersalny. Może być stosowany profilaktycznie jak i w celu pozbycia się głębokich zmarszczek. Skuteczność zabiegów z botoksem jest bardzo wysoka. Świetnie sprawdza się także wypełnianie zmarszczek mimicznych kwasem hialuronowym. Służy do korekcji bruzd i fałdów, poprawienia konturu twarzy i rewitalizacji skory. Efekty są natychmiastowe i utrzymują się do nawet dwunastu miesięcy.

Mezoterapia w walce ze zmarszczkami

W celu pozbycia się zmarszczek mimicznych można wybrać mezoterapię, która działa liftingująco na skórę, nawilżająco i antyoksydacyjnie. Możliwe jest dotarcie do tkanek, pobudzenie skóry na poziomie komórkowym, uzyskując efekt odmłodzenia. Bez sięgania po skalpel można zlikwidować zmarszczki za pomocą fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Skóra stanie się jędrniejsza, gęstsza, bardziej napięta, wygładzona. Fale radiowe stymulują fibroblasty do wytwarzania kolagenu i elastyny. Bardzo skuteczna jest także laseroterapia frakcyjna, czyli całkowicie bezbolesny, bezinwazyjny i bezpieczny zabieg pozwalający na wyeliminowanie oznak starzenia skory. Nie trzeba martwić się wystąpieniem żadnych skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *