mężczyzna uprawiający wakeboard
Rozrywka, Sport

Gdzie na wakeboard?

W dzisiejszym artykule polecamy najlepsze miejsca dla miłośników wakeboardingu oraz sprawdzamy, czy można obawiać się kosztów związanych z tym sportem.

Wakeboarding i z czym się to je

Wakeboarding to sport wodny polegający na pływaniu na desce ciągnionej przez łódź lub wyciąg. To popularny, podnoszący poziom adrenaliny sport wyczynowy. Dziś podpowiemy, gdzie w Polsce są dostępne ośrodki wakeboardingu oraz gdzie warto pojechać.

Warszawa

W okolicach Warszawy znajdziemy kilka ośrodków do uprawiania wakeboardingu. Jednym z nich jest Bezpieczna Przystań położona w porcie czerniakowskim naprzeciwko stadionu Legii. Posiada nowoczesny wyciąg oraz tor dla nart wodnych. Kolejnym wartym uwagi miejscem jest warszawskie Powsino i Jezioro Lisowskie, które również może pochwalić się nowoczesnym wyciągiem do wakeboardingu. W okolicach Warszawy, w Krubinie i Domaniowie można wraz z całą rodziną wypożyczyć najpotrzebniejszy sprzęt na wakebording i oddać się wodnemu szaleństwu!

Pozostałe

W pozostałych częściach kraju do dużych ośrodków należy WakePlace położony w Śremie (Wielkopolskie), oraz Wake Lake Hubertus w Mysłowicach na Śląsku oraz Wake Up Silesia przy ulicy Bytomskiej 40 w Świętochłowicach. Ponadto Wake Up Silesia może pochwalić się największą ilością przeszkód do pokonania. Na Pomorzu miłośnicy wakeboardingu mogą odwiedzić park wodny w Sławutku.

Gdzie jeszcze znajdziemy ośrodku wakeboardingu? W Myślęcinie koło Bydgoszczy, w Opolu i koło Poznania, w Owsińskach. Oprócz tego w Szczecinie, Krakowie, Kryspinowie, Augustowie, Giżycku, Lublinie, Ostródzie, Wrocławiu, Pobiedziskach, Żukowie.

Koszty wakeboardingu

Koszty wyposażenia do wakeboardingu nie należą do najtańszych. Cena dobrej, wyprofilowanej deski to koszt kilku tysięcy złotych, jednak deska to nie wszystko. Należy jeszcze doliczyć kask i okulary, co jest kosztem rzędu kilku stówek, kamizelkę, linki zabezpieczające, buty… Cóż, zawsze można zdecydować się na wypożyczenie sprzętu przy ośrodku. Wychodzi znacznie taniej. Cena za jeden przejazd waha się od dwudziestu pięciu do stu złotych. Możemy liczyć na promocje i karnety, często w cenę wstępu wchodzi wypożyczenie sprzętu.

1 Comment

  1. Specjalnie jeździmy do Bezpiecznej Przystani, tam jest najlepsza obsługa i atrakcje dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *