Pracująca influencerka
Marketing

Influencer marketing jako kluczowa strategia marketingowa

Współczesny e-marketing to stałe poszukiwanie pomysłów na skuteczną promocję. Jedną z częściej stosowanych przez agencje interaktywne w Warszawie jest współpraca z influencerem, zwanym także liderem opinii. Jego rola sukcesywnie wzrasta, dlatego wiele marek intuicyjnie czuje, że powinno się związać z dużym influencerem-celebrytą.

Potrzeba bezpośredniej komunikacji

Reklama i promocja zyskuje coraz więcej nowych kanałów, które można zadysponować. Doskonale wiedzą o tym agencje interaktywne. Warszawa to miasto, w którym najczęściej zatrudnia się osoby popularne do promowania konkretnej marki lub usług. Influencer marketing opiera się na popularności i pozycji osoby, która została zaangażowana w działanie promocyjne. Influencer, jak wskazuje angielska etymologia tego słowa, to ktoś wpływowy. W szerszym znaczeniu jest nim ktoś rozpoznawalny w sieci. Takim mianem określa się blogerów, vlogerów oraz ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą w sieci. Do tej kategorii zaliczają się również celebryci, budujący od początku swoja popularność poprzez media społecznościowe. Znają Internet doskonale, popularność budują na szczególnej więzi ze swoimi followersami.

Wiarygodny przekaz

Dlaczego agencje interaktywne w Warszawie tak chętnie sięgają po pomoc influencerów? Ich największą zaletą poza rozpoznawalnością jest wiarygodność. Klienci widząc aktora w reklamie, mają świadomość, że poleca konkretny produkt, bo mu za to płacą. Niekoniecznie sam stosuje to, co reklamuje. Promocja przez influencera jest określana mniej jednoznacznie. Lider opinii jest znacznie bardziej ostrożny w wyborze produktów. Do promocji Interesuje go tylko to, co wiąże się z branżą, w jakiej działa. Nie reklamuje kilkunastu rzeczy jednocześnie, rozmieniając się na drobne. Bywa, że promuje coś nie za pieniądze, ale korzyści innego typu, na przykład możliwość pojawienia się w telewizji. Dla niszowych youtuberów taki przeskok w rozpoznawalności wart jest więcej niż kontrakt z okrągłą sumą.

Siła społeczności

Liderzy opinii mają bardzo duży wpływ na daną społeczność. Głównie dlatego, że osobiście odpowiadają na ich zapytania. Nie trzeba być od razu posiadaczem konta z milionem obserwatorów, aby agencje interaktywne z Warszawie zainteresowały się konkretną osobą. Już 10 tys. obserwujących generuje ruch, na który specjaliści zwracają uwagę. Posiadaczy takiego konta określa się mianem mikroinfluencerów. Zwykle przykładają większą wagę do publikowanych treści, niż ich „więksi” koledzy, dlatego zdobywają zaufanie przeciętnych ludzi. Influencer marketing stał się tak ważny również ze względu na zaangażowanie obserwatorów. Ich działania mogą dać prawdziwy efekt kuli śnieżnej, zwiększając szansę na udaną promocję. Co ciekawe, aktywność na stronach mikroinfluencerów jest znacznie większa niż na wielomilionowych kontach celebrytów.

Promocja poprzez influencera, działającego na konkretnym terenie, ma opinię szczególnie skutecznej. Dlatego, jeśli przedsiębiorca działa na tym samym terenie, co lubiany vloger, czy bloger, może to skutkować wyjątkowo efektywną kampanią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *