rolety zewnętrzne
Budownictwo

Rolety Zewnętrzne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czy wiesz, że rolety zewnętrzne mogą zmniejszyć koszty energii elektrycznej w lecie nawet o 30%? A to tylko jedna z wielu ich zalet!

Rolety zewnętrzne – po co się je stosuje?

Rolety zewnętrzne to nowoczesna alternatywa dla klasycznych okiennic. Pełnią wiele funkcji, jednak do najczęściej wymienianych zalicza się dwie: ograniczanie nasłonecznienia w pomieszczeniach wystawionych na wielogodzinne działanie słońca i antywłamaniową.

Zastosowanie rolet zewnętrznych pozwala zmniejszyć koszty energii nawet o 30 procent – udowodniono, że w czasie szczególnie nasłonecznionych godzin, użycie rolet zmniejszyło znacząco potrzebę korzystania z klimatyzatorów i zwiększyło komfort użytkowania pomieszczeń.

Rolety zewnętrzne – jak to działa?

Rolety zewnętrzne, w przeciwieństwie do żaluzji montowanych wewnątrz pomieszczeń, pozwalają na stworzenie poduszki powietrznej, będącej izolatorem. Znajduje się ona między zasłoniętą roletą, a szybą okienną – to właśnie dzięki temu rolety pozwalają zachować odpowiednią temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Co ważne, ma to zastosowanie zarówno latem, jak i zimą – zaciągnięcie rolet zewnętrznych na noc lub w czasie dłuższego wyjazdu ograniczy stopień utraty ciepła poprzez szyby.

Czy wszystkie rolety zewnętrzne są antywłamaniowe?

Warto wiedzieć, że nie wszystkie rolety zewnętrzne mają stosowne certyfikaty klasyfikujące je jego rolety antywłamaniowe. Większość dostępnych na rynku produktów oczywiście znacząco utrudnia potencjalnym złodziejom przedostanie się do środka budynku, jednak jeśli zależy nam na prawdziwym bezpieczeństwie – warto dopytać o rolety posiadające odpowiednie zbrojenia. Najlepsze są rolety antywłamaniowe klasy RC2 i RC3. Takie produkty wykonane są z aluminium ekstrudowanego, które świetnie amortyzuje nawet mocne uderzenia, a tym samym, skutecznie chroni wnętrze przed dostaniem się intruza.

Rolety zewnętrzne i moskitiera

Wielu właścicieli domów wolnostojących co roku boryka się z tym samym problemem, którym są uciążliwe owady. Tymczasem rolety zewnętrzne renomowanych firm, często posiadają możliwość zintegrowania z moskitierami, co jest nie tylko praktycznym, ale estetycznym rozwiązaniem na długie lata. Koniec z doklejanymi do ram okiennych moskitierami czy wstawianiem dodatkowych elementów w światło okna – rolety zewnętrzne mogą pomóc rozwiązać problem much i komarów raz na zawsze.

Rolety zewnętrzne a wyciszenie

W pomieszczeniach, w których mieszkańcom doskwiera nadmierny hałas, rolety zewnętrzne pozwolą uzyskać odpowiedni komfort. To dobre rozwiązanie do miejskich mieszkań czy podmiejskich domów, usytuowanych w pobliżu tras szybkiego ruchu.

Gdzie kupić rolety zewnętrzne?

Ponieważ jest to niemały wydatek, warto zawsze korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Jedynie renomowani producenci gwarantują wysokiej jakości materiały, bezpieczeństwo i długoletnią gwarancję na swoje produkty. Rolety zewnętrzne warto zakupić online – takie rozwiązanie ogranicza konieczność odwiedzenia siedziby firmy. Rolety zewnętrzne wykonywane są po dokonaniu odpowiedniego pomiaru oraz konsultacji dotyczącej oczekiwań klienta co do jej zastosowań. Ten produkt wymaga instalacji przez specjalistów, co oczywiście wliczone jest w cenę renomowanych rolet zewnętrznych. Wysokiej jakości rolety zewnętrzne znajdziesz w sklepie Karnix.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *