Szafa wisząca z lustrem
Budownictwo

Szafka łazienkowa z lustrem jako funkcjonalny mebel w łazience!

Lustro jest bez wątpienia jednym z ważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia. To dzięki niemu można wykonać dane czynności higieniczne, takie jak zrobienie makijażu, ogolenie się, a także i wykonanie danej fryzury czy po prostu sprawdzenie swojego wizerunku. Lustra poza tym są elementem dekoracyjnym wnętrza, w jakim się znajdą oraz mają wpływ na optyczne powiększenie wnętrza. Na rynku znajdują się jednak nie tylko typowe lustra do łazienki, ale także szafki łazienkowe z lustrem. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Szafka łazienkowa z lustrem – do jakiej łazienki?

Łazienki w domach Polaków zazwyczaj nie są pomieszczeniami dużymi. Z tego względu każdy centymetr przestrzeni przeznaczonej do przechowywania jest na wagę złota! Oczywiście nawet w najmniejszej łazience znajdzie się miejsce na szafkę pod umywalkę, jednak zawsze pomieści ona wszystkie niezbędne kosmetyki, środki chemiczne czy ręczniki.

Idealnym rozwiązaniem jest postawienie na szafkę lustrzaną, która jest połączeniem szafki wiszącej i lustra. Meble te nie są zbyt głębokie, jednak wystarczająco głębokie, by zmieścić podręczne kosmetyki czy środki chemiczne.

Ogólnie można stwierdzić, że szafki łazienkowe z lustrem to rozwiązanie głównie do małych łazienek – jednak niekoniecznie. Coraz częściej bowiem stawia się na produkty 2w1, także w przestronnych łazienkach. Dzięki temu można zyskać więcej wolnej przestrzeni i wykorzystać ją np. na wstawienie dodatkowego sprzętu sanitarnego, co jest także często praktykowane. Poza tym decydując się na szafki z lustrem można zyskać dużo miejsca na przechowywanie, którego według ekspertów nigdy nie jest dość.

Łazienka z szafa z lustrem

Na co zwrócić uwagę wybierając szafkę z lustrem do łazienki?

Wybierając meble do łazienki w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na ich estetykę. Oczywiście jest ona bardzo ważna! Meble powinny się nam podobać i być spójne z ogólną koncepcją, pasować do aranżacji łazienki. Jednak podczas ich wyboru, należy zwrócić uwagę także na parametry techniczne. To bowiem od nich zależny jest nie tylko komfort użytkowania mebli, ale także ich trwałość.

Korzystniej jest postawić jest na szafki z lustrem, które pochodzą od dobrych i sprawdzonych producentów. Na modele, które zostały wykonane z materiałów odpornych na wilgoć czy wahania temperatury, oraz takie o których bez problemu można znaleźć dobre opinie. Opinie użytkowników są niejednokrotnie ważniejsze, niż długi opis parametrów technicznych.

Prócz materiału wykonania powinno zwrócić się także uwagę na to, czy szafka została wyposażona w system samodomyku, dzięki któremu nie tylko wyższy jest jej komfort użytkowania, ale jeszcze sam mebel jest po prostu trwalszy.

Poza tym dobrze, jeśli szafka z lustrem do łazienki posiada regulowane półki. Dzięki nim można ustawić je w optymalnej dla siebie wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *